Zamość na ludowo. Eurofolk 2018 czas zacząć

  • 09.07.2018, 17:00 (aktualizacja 09.07.2018, 17:15)
  • bn
Zamość na ludowo. Eurofolk 2018 czas zacząć Fot. A. Szewc/Archiwum
Na scenie wystąpią zespoły z różnych zakątków świata m.in. z Grecji, Portugalii, Kanady, Peru, USA, Serbii, Słowacji, a nawet egzotycznego Beninu. Nie zabraknie też grup z Polski. Rusza XVII Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny "Eurofolk". W tym roku to niezwykłe przedsięwzięcie będzie się odbywać w Zamościu w dniach 10-15 lipca.

Eurofolk oficjalnie rozpocznie się we wtorek (10 lipca, godz. 18) koncertem pt. "Gospodarze – gościom". Na scenie ustawionej na zamojskim Rynku Wielkim zaprezentują się: Zespół Pieśni i Tańca "Zamojszczyzna" oraz Zespół Ludowy "Rokiczanka" z miejscowości Rokitno (niedaleko Lubartowa). Następnego dnia zaplanowano wielki przemarsz uczestników festiwalu. 

Będzie można wówczas zobaczyć także zespoły zagraniczne: Ensemble National Artisttique du Benin z Beninu, Music&Dance Group Naoussa Paros z Grecji, Les Eclusiers de Lachine z Kanady, Ritmos del Tiempo Ballet Folklorico Peruano z Peru, Grupo Folklorico de Faro z Portugalii, Sveti Sava z Serbii, Żeliezko ze Słowacji oraz American Folk Dance Ensemle – Provo z USA. Ubrani w barwne stroje członkowie grup folklorystycznych wyruszą o godz. 18 z Zamojskiego Domu Kultury. Następnie będzie można ich zobaczyć m.in. na ul. Partyzantów oraz na zamojskim Starym Mieście. O godz. 19 na  Rynku Wielkim zaplanowano koncert festiwalowy.

W czwartek i piątek artyści także wystąpią na Rynku Wielkim (początek koncertów godz. 18). Natomiast w sobotę (14 lipca) pojawią się tam aż dwukrotnie: o godz. 12 i 18. Wielki koncert finałowy festiwalu odbędzie się natomiast w  niedzielę (godz. 18). To na pewno będzie prawdziwa uczta dla miłośników folkloru, tańca i muzyki. Ponadto w najbliższy piątek i sobotę na zamojskim Starym Mieście zaplanowano przeróżne zabawy z udziałem uczestników festiwalu. Podczas "Eurofolku" odbędzie się kiermasz sztuki ludowej. 

Głównym organizatorami imprezy są: Stowarzyszenie Przyjaciół Ludowego ZPiT Zamojszczyzna oraz Zamojski Dom Kultury. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem przyjęli Beata Mazurek, wicemarszałek Sejmu RP oraz Andrzej Wnuk, prezydent Zamościa. Szczegółowe informacje o uczestnikach festiwalu oraz tegorocznym "Eurofolku" są dostępne w naszym informatorze CO? GDZIE? KIEDY?


CZYTAJ TAKŻE: EUROFOLK 2017 - ZDJĘCIA, FILMY

 

bn

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Jasiek
Jasiek 10.07.2018, 10:59
ale chełmek w tym Zamościu się panoszy! Wstyd wnuku!

Pozostałe