Sezon trwa, można się kąpać!

  • 10.07.2018, 08:30
  • bn
Sezon trwa, można się kąpać!
Sezon letni rozpoczął się na dobre. Na turystów i mieszkańców Zamojszczyzny czekają piaszczyste plaże, zjeżdżalnie, wodne tory przeszkód i mnóstwo innych atrakcji. Woda na większości kąpielisk jest teraz czysta. Jedynie w Biszczy sanepid czeka jeszcze na wyniki badań.

W Nieliszu przez jakiś czas był kłopot z sinicami. Woda w niektórych miejscach stała się mętna, zawiesista. Pojawiła się też na niej piana. Teraz już wszystko jest w porządku. Można się w nieliskim zbiorniku kąpać, bo sinice przestały być groźne – zapewnia Stanisław Jaślikowski, dyrektor szef Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Zamościu. – Woda jest czysta także na innych kąpieliskach w powiecie zamojskim.

Magnesem, który przyciągają na Zamojszczyznę turystów są m.in. kąpieliska znajdujące się nad popularnymi zalewami. Jest jednak jeden warunek: muszą być czyste, odpowiednio przygotowane. Także woda w zbiornikach przed każdym sezonem turystycznym jest badana przez zarządów i pracowników sanepidu. 

Ostatnio wzięto pod lupę akweny w Zamościu, Krasnobrodzie, Zwierzyńcu oraz w Nieliszu (jak co roku zbadano czystość wody pod względem mikrobiologicznym, ale też pod kątem występowania tzw. zanieczyszczeń mechanicznych).

Jakie są wyniki?

Więcej przeczytasz w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

bn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe