Prezydent Ukrainy dziś w Sahryniu. Andrzej Duda na Ukrainie

  • 08.07.2018, 05:42
  • red.
Prezydent Ukrainy dziś w Sahryniu. Andrzej Duda na Ukrainie Fot. Wikimedia Commons
Petro Poroszenko, prezydent Ukrainy przyjedzie dziś (8 lipca) do Sahrynia w gminie Werbkowice. Tymczasem Andrzej Duda, także dzisiaj wybiera się na Ukrainę.

Administracja prezydencka w Kijowie podała, że Poroszenko jedzie do Polski na zaproszenie ukraińskiej społeczności tego kraju.

„W programie przewidziano wizytę we wsi Sahryń w województwie lubelskim, gdzie szef państwa otworzy memoriał pamięci Ukraińców, którzy zginęli z rąk polskich Batalionów Chłopskich i jednostek Armii Krajowej w 1944 r.” – głosi komunikat.

Z kolei prezydent RP Andrzej Duda ma dzisiaj wybrać się na Ukrainę, gdzie złoży hołd ofiarom ludobójstwa na Wołyniu. Głowa państwa weźmie udział w obchodach rocznicy Krwawej Niedzieli. 11 lipca 1943 r., w niedzielę, miało miejsce apogeum ludobójstwa dokonanego na ludności polskiej przez ukraińskich nacjonalistów pod przywództwem OUN-UPA.


CZYTAJ TAKŻE O PAMIĘĆ I PRAWDĘ WOŁAJĄ OFIARY - ROZMOWA O WOŁYNIU Z KS. ISAKOWICZEM-ZALESKIM


CZYTAJ TAKŻE: KRZYŻ PAMIĘCI O WOŁYNIU ODSŁONIĘTY W ZAMOŚCIU

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (25)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
GOŚĆ
GOŚĆ 11.07.2018, 03:31
ZLIKWIDOWAĆ POMNIK W SAHARYNIU !
JAKIM PRAWEM TAM STOI TO TERYTORIUM RP !
NA WOŁYNIU NIE MA ŚLADU O LUDOBÓJSTWIE NA POLAKACH DOKONANYM TYLKO I WYŁĄCZNIE ABY KORZYSTAJĄC Z NAPAŚCI HITLERA NA POLSKĘ POWIĘKSZYĆ TERYTORIUM UKRAINY !!!
Polak
Polak 09.07.2018, 20:52
Polska to kraj ciemniaków ,nic nas nie nauczyła historia i czas współczesny . Ukraińcy to patologia Europy ,ktoś za tym stoi . Pazerni ciemni urzędniki , PiS nic nie widzą .Liczą na kasę ,stanowiska i opowiadanie bzdur .
Wiem
Wiem 09.07.2018, 09:35
Trzeba to wiedziec Pomnik w Sahryniu zafalszowuje historie Jego tresc Wystroj cmentarza zostaly kilka lat temu jednostronie i samowolnie zmienione przez strone ukrainska i przez to nie doszlo do jego odsloniecia przez pana prezydenta Kaczynskiego i Juszczenke Co bylo planowane
ytaj
ytaj 09.07.2018, 19:45
Co konkretnie zmienili w napisie?
Anty....
Anty.... 09.07.2018, 00:26
p.Poroszenko gloryfikując upowskich morderców Polaków narusza ustawę jeśli zostanie wpuszczony do Polski to odbędzie się to z naruszeniem prawa Rzeczpospolitej Polskiej - sprawa poważna -ciekawe kto się podłoży....
mela
mela 09.07.2018, 06:31
Zglaszaj to do prokuratury. Tylko sie osmieszysz bo gloryfikacji nie bylo. Byla pamiec o cywilach zamordowanych niewinnie w Sahryniu i okolicy. Jakbys tam byl to bys wiedzial
uio
uio 11.07.2018, 17:17
w Sahryniu stacjonowała banda upa, dlatego była akcja odwetowa
xyz
xyz 09.07.2018, 00:43
Powinien być na granicy aresztowany.
dora
dora 08.07.2018, 22:13
Poroszenko a może ciebie by tak we dwa snopki wsadzić ???? a moze wolisz sztachety ???? do dziś nie moge żrozumiec zazwierzęcenia zwyrodnienia i barbarzyństwa upadlińców -
Urwp
Urwp 09.07.2018, 06:55
dora nawoływanie do nienawiści na tle narodowościowym jest karalne. Twój wpis powinien być zgłoszony jak piszą. I powinnaś za to odpowiedzieć. W jakim świetle pokazujesz nas Polaków? Wstyd.
mela
mela 08.07.2018, 22:31
I ty katoliczka (katolik) tak piszesz? I taka rozmodlona/y? I pacierz klepiesz? Gdzie tak nauczyli? W kosciele? Taka wzorowa Polka (Polak)? Za taki komentarz dostaje sie paragraf. I dostaniesz. Nie ma anonimowisci w sieci.
widz
widz 08.07.2018, 16:52
Dziś o 20 "Wołyń" Smarzowskiego w TVP
lubyj
lubyj 08.07.2018, 13:30
A pan Huk z kresowian nie podskoczy teraz? A patriota Posel Naszej Ziemi nie zareaguje na miejscu w Sahryniu? Gdzie ich bohaterstwo i walka z banderyzmem?
Urwp
Urwp 09.07.2018, 06:57
Racja. Oni wszystko robią pod publikę. Gdy przychodzi co do czego, jakaś konkretna konfrontacja, to ich nie ma. Wiec zorganizować w Hrubieszowie, albo jakiegoś Ukraińca skrzyczeć na cmentarzu to potrafią. Żadnych konkretów. Brak wiedzy, argumentów i odwagi.
specu
specu 08.07.2018, 17:40
Bo oni tylko do swoich potrafio krzycze
sahryniak
sahryniak 08.07.2018, 12:53
Gospodarze miejsca czyli ks proboszcz z Sahrynia i Wojt Gminy Werbkowice Lech Bojko powinni tam byc ale pewnie znowu schowaja glowe w piasek
Urwp
Urwp 09.07.2018, 07:00
Ani Bojko ani ksiądz z Sahrynia nie byli nigdy na tym cmentarzu, przy tym pomniku. Nawet się nigdy nie przeżegnali za te niewinne ofiary tam spoczywające. Nigdy. A Wy tylko też potraficie gadać, że tam banderowcy, bo nikt z Was nigdy nie widział ani tego pomnika, ani nie zna historii. Ignorancja i pieniactwo - to Wasz znak firmowy. I nacjonalizm w prymitywnej postaci.
xyz
xyz 08.07.2018, 13:16
A po co mieliby tam być?
specu
specu 08.07.2018, 17:36
Bo oni u siebie. Niech potem nie gadajo ze u nich Ukraincy sobie czerwono-czarne flagi wywiesili itp bzdury niech pojado zabioro glos a nie tylko ze Ukraince falszujo historie. Niech majo odwage do dialogu a nie tylko narzekajo. Niech pojado i si pomodlo jak ich JP II uczyl.
xyz
xyz 08.07.2018, 18:56
Ocziwiście, że fałszują historię. Pomnik w Sahryniu i ta cała odbywająca się tam hucpa jest tego najlepszym przykładem.
Nie dialoguje się poza tym z banderowcami bo jest zajęcie całkowicie bezsensowne.
specu
specu 08.07.2018, 19:32
Ty tam ani razu nie byl to co Ty wiesz.
kolo
kolo 08.07.2018, 09:28
Rocznica zbrodni w Sahryniu to 10 marca. Dlaczego wtedy Poroszenko nie przyjecha?
q
q 08.07.2018, 09:12
witajcie banderowcy ,kiedy *** andrzej jedzie po litr i dwie paczki fajek . co za kraj ,kto na to pozwala
Hanys