Zamość: Hub komunikacyjny przy ul. Peowiaków - ruszyły prace (ZDJĘCIA)

  • 06.07.2018, 11:00
  • red.
Zamość: Hub komunikacyjny przy ul. Peowiaków - ruszyły prace (ZDJĘCIA)
Ruszyły prace nad powstaniem nowoczesnego centrum przesiadkowego, zwanego też hubem komunikacyjnym. Centrum ma powstać do końca tego roku. Wartość inwestycji to prawie 6 mln złotych.

Według założeń hub będzie integrować transport publiczny: miejski, PKP, BUS, samochody osobowe i rowery. Prace obejmują m.in. wykonanie remontu ulicy Peowiaków od Ronda Rady Europy do skrzyżowania z ul. Partyzantów wraz z przebudową istniejących zatok autobusowych, budowę parkingu w systemie „Park&Ride”.

System ten służyć będzie integracji i tworzeniu przejazdów łączonych samochód-kolej-MZK-rower-BUS. Mieszkaniec, czy turysta będzie mógł przyjechać na dworzec samochodem, zostawić auto na parkingu i kontynuować podróż koleją. Turyści po przyjeździe do Hetmańskiego Grodu pociągiem będą z kolei mogli przesiąść się na rowery i w taki sposób zwiedzać miasto.

Właśnie dlatego w ramach tej inwestycji przewidziano budowę ścieżki rowerowej. Co ciekawe, zaplanowano też utworzenie miejsca do ładowania samochodu elektrycznego.

Więcej o budowie centrum przesiadkowego przy ul. Peowiaków w najbliższym papierowym wydaniu "Kroniki Tygodnia".

red.

Zdjęcia (14)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Becker
Becker 11.07.2018, 18:01
To nie Warszawa czy Krakow, na tym przystanku juz nawet nikt w autobus miejski mzk nie wsiada/wysiada, zreszta w busa, pociag tez chyba nie. Inwestycja zupelnie zbedna w tej lokalizacji a nawet miescie.
Janek
Janek 07.07.2018, 14:00
Co znaczy centrum przsiadkowe?
koto bedzie sie przesiadal????
hhha
hhha 23.07.2018, 00:43
Twój stary z Zawady!
HA
HA 06.07.2018, 13:57
Cóż to będzie za hub, muchy będą miały gdzie siedzieć, bo pasażerów to za dużo tam nie ma.

Pozostałe