W obronie sądów. Mieszkańcy Zamojszczyzny na proteście w Warszawie

  • 4.07.2018, 09:35 (aktualizacja 04.07.2018 10:18)
  • bn
W obronie sądów. Mieszkańcy Zamojszczyzny na proteście w Warszawie Ten transparent pojawia się w wielu relacjach.
"Ojczyzna - Polska: Podhorce, Werbkowice, Hrubieszów; praworządność, wolne sądy, demokracja; Unia Europejska" - transparent o takiej treści pojawia się w relacjach telewizyjnych, które relacjonują demonstrację jaka odbywa się dzisiaj w Warszawie. Jej uczestnicy zgromadzili się w obronie wolnych, niezawisłych sądów oraz Konstytucji RP. Wśród nich są także mieszkańcy Zamojszczyzny.

Wielka demonstracja odbyła się wczoraj wieczorem przed siedzibą Sądu Najwyższego w Warszawie. Ludzie gromadzili się także w innych, polskich miastach (m.in. w Gdańsku i Wrocławiu). Przynieśli biało-czerwone flagi i transparenty. Tak było także dzisiaj po godz. 8. Tłum zgromadził się wówczas przed siedzibą SN w Warszawie. Asystował wejściu do tego gmachu Małgorzaty Gersdorf, pierwszej prezes SN (według zapisów konstytucyjnych oraz zgromadzonego tłumu nadal pełni ona tę funkcję, inaczej uważają politycy zjednoczonej prawicy oraz prezydent RP, którzy powołują się na przeforsowaną przez siebie ustawę). Potem uczestnicy demonstracji przenieśli się na Krakowskie Przedmieście (przed Pałac Prezydenckim). 

Relacje z protestów pojawiają się w ogólnopolskich mediach. Widać na nich transparenty przywiezione przez mieszkańców Zamojszczyzny. 

 

bn
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Bernard
Bernard 6.07.2018, 12:31
Żałosne kobiety i nie chodzi o to, czy mają rację czy nie, tylko o to, że ciągle przeciwko czemuś lub komuś protestują. Nie mają innych zajęć? Już mi się marzy obejrzeć inne twarze.
b
b 4.07.2018, 17:16
Widziałem też transpaent wolnych obywateli z Zamościa. Brawo
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz 4.07.2018, 14:33
toż nic dziwnego. Przecież wiadomo, że Zamojszczyzna to miejsce osiedlenia się tysięcy SBeków
xyz
xyz 4.07.2018, 10:13
Troche to naciągane, bo widać tylko jeden transparent i mogła go nieść jedna osoba a w artykule od razu upiększanie faktów

Pozostałe