Zosin: Ukrainiec nie zdołał przemycić bursztynu

  • 03.07.2018, 10:41 (aktualizacja 03.07.2018, 10:59)
  • ak
Zosin: Ukrainiec nie zdołał przemycić bursztynu Fot. Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
Za wykonanie usługi miał dostać pieniądze. Nic z tego nie będzie, bo bursztyn, z którym Ukrainiec jechał do Polski przejęli celnicy z Zosina. Cudzoziemiec odpowie za próbę przemytu.

Podczas przekraczania granicy 31-letni obywatel Ukrainy zgłosił jedynie przewóz wyrobów akcyzowych zgodnie z obowiązującymi normami. Nie wspomniał, że pod swoim ubraniem, a także w bagażu ma bursztyn. Ale celnicy na ten towar natrafili. Znaleźli w sumie 3,65 kg nieobrobionych kamieni.

Cudzoziemiec wyjaśniał, że jantar otrzymał jeszcze na Ukrainie od jakiegoś nieznajomego mężczyzny, który za przewiezienie towaru przez granicę obiecał mu 300 dolarów. Ale do wypłaty najpewniej nie dojdzie, bo bursztyn został skonfiskowany. Ukrainiec już poniósł konsekwencje. Na poczet grzywny musiał oddać 1000 złotych.

Postępowania karne skarbowe w powyższej sprawie prowadzi zamojska komórka Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej.

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe