Szczebrzeszyn: Żydowskie inspiracje na wystawie w MDK

  • 05.07.2018, 06:09
  • bn
Szczebrzeszyn: Żydowskie inspiracje na wystawie w MDK
"Judaizm w sztuce" – to tytuł ekspozycji, którą można oglądać w Miejskim Domu Kultury w Szczebrzeszynie. Prezentowane są tam prace dwudziestu artystów-plastyków z całej Polski.

Autorzy wystawy o swoich żydowskich inspiracjach opowiedzą na wiele sposobów. Na wystawie znalazły się dzieła malarskie, ale także rzeźby, fotografie (wśród nich będą archiwalne m.in. ze zbiorów Adama Gąsianowskiego, naszego redakcyjnego kolegi), ceramika, a nawet tkanina artystyczna. Patronat nad ekspozycją objęła Fundacja "Shalom". Natomiast kuratorem wystawy został Wojciech Kowalski z Pracowni Artystycznej "Pod frasobliwym aniołem" w Płonce. 

Co ciekawe, autorem plakatu promującego ekspozycję jest Lech Majewski, wybitny polski grafik-plakacista. Ekspozycja będzie czynna do końca sierpnia. 

bn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe