Tomaszów Lubelski ma swojego posła. To Tomasz Zieliński

  • 3.07.2018, 07:00 (aktualizacja 03.07.2018 07:03)
  • Robert Horbaczewski
Tomaszów Lubelski ma swojego posła. To Tomasz Zieliński
Tomasz Zieliński (PiS) we wtorek 3 lipca ma objąć mandat posła. To nie jedyne zmiany personalne w powiecie. Nowym dyrektorem miejskiej biblioteki został Jacek Pawłucki, do niedawna miejski radny (PiS). Zmiany objęły też Komendę Miejską Policji w Tomaszowie Lubelskim.

Tomasz Zieliński (lat 51) pochodzi z Tomaszowa Lubelskiego. Przez ostatnie 7 miesięcy był dyrektorem zamojskiej delegatury Lubelskiego Kuratorium Oświaty.

W 2015 roku startował z listy PiS w wyborach do parlamentu. Zdobył 5344 głosy, ale posłem nie został. Mandat objął Adam Abramowicz z Białej Podlaskiej, na którego zagłosowało 10,5 tys. wyborców.

22 czerwca premier Mateusz Morowiecki powołał Adama Abramowicza na Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców. To nowy urząd ustanowiony przez tak zwaną Konstytucję Biznesu. Abramowicz funkcję będzie pełnił przez 6 lat. W związku z tym, że rzecznik jest funkcją apolityczną, polityk z Białej Podlaskiej musiał zrezygnować z mandatu.

 

W miejsce posła

Zgodnie z Kodeksem Wyborczym w wypadku zrzeczenia się mandatu posła z danej listy w danym okręgu jego miejsce przejmuje kolejny na liście kandydat, który otrzymał największą liczbę głosów. Jest nim właśnie Tomasz Zieliński.

Tomasz Zieliński karierę zawodową rozpoczynał jako nauczyciel historii w Zespole Szkół nr 4 w Tomaszowie Lubelskim. Potem był zastępcą kierownika Urzędu Rejonowego w Tomaszowie Lub. Pracował w biurze senatora Stanisława Majdańskiego. Następnie od 1999 roku do 2010 roku jako starszy wizytator w delegaturze zamojskiej Lubelskiego Kuratorium Oświaty. W międzyczasie (2006-2008) był dyrektorem tej delegatury. Po rozstaniu się z kuratorium przez dwa lata był dyrektorem biura organizacyjno-prawnego w tomaszowskim magistracie. A potem przez cztery i pół roku kierował Miejską Biblioteką Publiczną w Tomaszowie Lubelskim, do listopada 2017 kiedy został dyrektorem delegatury kuratorium oświaty.  

Nad jakimi problemami, jako parlamentarzysta, chce się skupić Tomasz Zieliński?

 – Zapraszam na rozmowę, kiedy obejmę mandat – mówi Tomasz Zieliński.

Więcej przeczytasz w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Robert Horbaczewski
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe