Zamość: Bezpłatne badania mammograficzne w Galerii Twierdza

  • 02.07.2018, 00:06 (aktualizacja 02.07.2018, 00:16)
  • bw/nadesłane
Zamość: Bezpłatne badania mammograficzne w Galerii Twierdza
We wtorek, 3 lipca na parkingu Galerii Twierdza odbędą się bezpłatne badania mammograficzne.
Galeria Twierdza już po raz kolejny włącza się w kampanię zwiększania świadomości zdrowotnej. Już 3 lipca 2018 roku na parkingu Galerii Twierdza będzie można wykonać bezpłatne badania mammograficzne.

W tym dniu na chętne pacjentki czekać będzie nowoczesny mammobus. Z badania mogą skorzystać kobiety w wieku 50-69 lat, które w ciągu ostatnich 2 lat (24 miesięcy) nie wykonywały bezpłatnego badania. 

Badanie jest przeprowadzone przez wykwalifikowanego technika radiologii.Każda z Pań, która weźmie udział w badaniu otrzyma również wyniki drogą listowną. 

Na badania obowiązują zapisy pod numerem telefonu: 42 254 64 10 / 517 544 044 lub na stronie: www.medica.org.pl

Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym u kobiet. Co roku u 12 tysięcy Polek diagnozuje się raka piersi. Dzięki rosnącej świadomości kobiet mammografia odgrywa coraz większą rolę w życiu Polek. Badania profilaktyczne mają ogromne znaczenie w wykrywaniu wczesnego raka piersi u Pań. Badanie mammograficzne to najskuteczniejsza forma wykrycia stanów chorobowych we wczesnym stadium rozwoju, co pozwala podjąć skuteczną terapię i daje szansę powrotu do zdrowia. 

 

bw/nadesłane

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe