Region: ZUS wysyła listy. Zobacz, ile może wynieść Twoja emerytura w przyszłości

  • 28.06.2018, 19:48 (aktualizacja 28.06.2018, 19:53)
  • red
Region: ZUS wysyła listy. Zobacz, ile może wynieść Twoja emerytura w przyszłości
ZUS rozpoczął właśnie wysyłkę prawie 20 milionów listów z „Informacją o stanie konta ubezpieczonego”. Warto sprawdzić wartość odłożonych składek i prognozę emerytury.

To ustawowy obowiązek ubezpieczyciela. Szacuje się, że ponad 900 tysięcy z tej puli korespondencji trafi do mieszkańców województwa lubelskiego. Ostatnie listy mają dotrzeć do klientów najpóźniej w sierpniu.

-Informacja opisuje stan konta emerytalnego na 31 grudnia 2017 roku. Zakład przygotowuje ją dla każdej osoby, która na koncie w ZUS ma zapisaną co najmniej jedną składkę. Dokument przedstawia sumę zwaloryzowanych składek oraz kwotę kapitału początkowego. Wskazuje też, ile składek ubezpieczony zgromadził na dziedziczonym subkoncie w ZUS oraz jaka kwota trafiła do otwartego funduszu emerytalnego (jeżeli ktoś jest członkiem OFE). Informacja zawiera również zestawienie składek emerytalnych z poszczególnych miesięcy ubiegłego roku.- wyjaśnia Małgorzata Korba, rzecznik ZUS w regionie lubelskim.

Ubezpieczeni, którzy mają co najmniej 35 lat, dostają także wyliczenia tak zwanej hipotetycznej emerytury. Pokazują, jakie świadczenie wynika z dotychczas odprowadzonych składek oraz jakiej kwoty można by się spodziewać, pracując do ukończenia wieku emerytalnego lub dłużej. W dokumencie jest również informacja o tym, jakie świadczenia przysługują z ZUS osobom opłacającym składki na ubezpieczenia społeczne. Osoby zarejestrowane na Platformie Usług Elektronicznych ZUS znajdą informację o stanie konta na swoim profilu w PUE.

red

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
swojak
swojak 28.06.2018, 20:38
Ja już w ogóle nie liczę na emeryturę. Tyle swego co odłożone w banku.

Pozostałe