Widowiskowa ERKA

  • 26.06.2018, 15:15 (aktualizacja 26.06.2018, 15:22)
  • tomt
Widowiskowa ERKA fot. ERKA
W epoce piłki nożnej zawodom akrobatycznym trudno zaistnieć na stronach gazet. A szkoda, bo przecież również one dostarczają uczestnikom i widzom masę wrażeń. Tak właśnie było w Miączynie, gdzie już po raz czwarty pokaz nieprzeciętnych umiejętności dali młodzi zawodnicy KS ERKA.


Na matach i materacach swoje układy zaprezentowało około 110 dzieci trenujących na co dzień pod okiem prezesa klubu i instruktora – Ernesta Gduli.

 – Zawody zawsze organizujemy tak, aby mógł w nich wystąpić każdy. Tym razem mieliśmy 3 kategorie dostosowane do możliwości uczestników. Najmłodsi wykonywali podstawowe elementy takie jak stanie na rękach, przewrót w przód i w tył, mostek i przerzut bokiem znany jako gwiazda. W drugiej kategorii wystąpiły dwójki, które miały jednakowy układ z dwiema piramidami i podstawowymi elementami. Ostatnia kategoria była najbardziej widowiskowa, bo zespoły dwu- i trzyosobowe wykonywały układy do muzyki. Tutaj oprócz podstawowych elementów musiały zawierać się cztery piramidy do wyboru. Im piramidki trudniejsze, tym więcej punktów można było zdobyć – wyjaśnił zasady współzawodnictwa Ernest Gdula.

W najmłodszej kategorii wyróżnienia otrzymali: Angelika Czuk, Blaka Poździk, Karolina Juszczak, Zuzanna Hawro, Magdalena Ślepecka i Anna Puczyk. 

W drugiej kategorii zwyciężyła dwójka Karolina Tuz i Oliwia Wójtowicz przed Amelią Hawro i Julią Bajwoluk oraz Magdaleną Dąbską i Dominiką Sudą ex aequo z Oliwią Puzio i Leną Leńczuk. 

W ostatniej rywalizacji pierwsze miejsce zajęły: Sandra Swaczyna, Julia Ulanowska Aleksandra Sołopa, drugie: Karolina Godula, Paulina Godula, Anna Oberda, a trzecie Wanesa Rycyk, Weronika Kudyk i Natalia Bełkot.

Po zakończeniu rywalizacji w sali gimnastycznej organizatorzy zaprosili widzów na piknik rodzinny. Najciekawszą jego konkurencją stanowił z pewnością układ akrobatyczny wykonywany przez rodziców wraz z dziećmi.

 

Więcej przeczytasz w wydaniu papierowym i e-wydaniu.

tomt

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe