Zamość: Prezydent Wnuk z absolutorium

  • 25.06.2018, 18:26 (aktualizacja 26.06.2018, 00:11)
  • bw
Zamość: Prezydent Wnuk z absolutorium
Rada Miasta Zamość udzieliła prezydentowi Andrzejowi Wnukowi absolutorium budżetowego. Podczas dzisiejszej (25 czerwca) sesji 16 radnych było ''za'', 4 zagłosowało ''przeciw'', 3 radnych nie pojawiło się na obradach.

Dyskusja nad wykorzystaniem miejskich pieniędzy i głosowanie nad absolutorium dla prezydenta zdominowało\y obrady poniedziałkowej sesji rady miasta. 

O nieprzyznanie absolutorium prezydentowi wnioskowała Komisja Rewizyjna Rady Miasta Zamość, która zarzuciła Andrzejowi Wnukowi niegospodarność.  Wśród niektórych zarzutów, które podniosła KM podczas debaty o budżecie miasta były m.in.: kwestia pozwoleń inwestycyjnych dla restauracji Cappucino Restaurant przy zamojskim zoo, iluminacji na Rynku i ozdób świątecznych na ulicach, sprawa wyznaczenia miejsca dla nowej filharmonii, zwiększenia pensji dla prawników czy opłacania kierowców na wyjazdy służbowe. 

Prezydent odniósł się do wszystkich uwag i przedstawił swoje stanowisko w tej sprawie, przywołując dane i wyliczenia. Podkreślił także, że w kilku przypadkach zarzuty były niecelowe, bo nie dotyczyły bezpośrednio budżetu miasta.

Z analizy Regionalnej Izby Obrachunkowej i danych urzędu miasta wynika, że Zamość wykonał 99,23% planu budżetowego na 2017 rok, zadłużenie miasta wynosiło 74 mln 251 tys. zł, a miasto zanotowało ponad 1 mln 284 tys. nadwyżki budżetowej. 

''Przeciw'' udzieleniu absolutorium zagłosowali radni: Marta Pfeifer, Marek Kudela, Wiesław Nowakowski i Rafał Zwolak. Trzech radnych: Ireneusz Godzisz, Adam Pawlik i Dariusz Zagdański nie byli obecni na dzisiejszej sesji. Pozostali radni zagłosowali za udzieleniem absolutorium. 

Po głosowaniu prezydent Zamościa podziękował Radzie Miasta  za udzielone mu absolutorium.

bw

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ewka
Ewka 25.06.2018, 19:23
to znowu mamy trzech nowych muszkieterów co na wszelki wypadek nie przyszli na głosowanie bo nie wiedzą po której stronie się określić, cwaniaczki ?

Pozostałe