Tamaszów Lub.: Uliczne Mistrzostwa Polski

  • 22.06.2018, 15:44 (aktualizacja 22.06.2018, 15:50)
  • bw
Tamaszów Lub.: Uliczne Mistrzostwa Polski
W dniach 16-17 czerwca 2018 roku na torze narto-rolkowym w Tomaszowie Lubelskim, rozegrane zostały Uliczne Mistrzostwa Polski w jeździe szybkiej. Przy bezdeszczowej pogodzie w dwudniowej imprezie wzięło udział 250 zawodników z klubów z całej Polski. Mistrzostwa były kwalifikacją do kadry narodowej na Mistrzostwa Europy w Belgi.

Po raz kolejny przyznanie przez Polski Związek Sportów Wrotkarskich zawodów rangi Mistrzostw Polski do Tomaszowa Lubelskiego, to wyraz uznania dla potencjału organizacyjnego i zaangażowania działaczy sportowych skupionych przy klubie TUKS Roztocze.

Zawody można było przeprowadzić dzięki wsparciu Województwa Lubelskiego, Miasta Tomaszów Lubelski, Starostwa Powiatowego oraz dzięki darczyńcom Totalizatorowi Sportowemu właścicielowi marki LOTTO i PGKiM z Tomaszowa Lubelskiego. Obsługę sędziowską, techniczną i organizacyjną zabezpieczyli rodzice, działacze i trenerzy TUKS Roztocze.

W sobotę i niedzielę starty odbywały się przy słonecznej pogodzie. W pierwszym dniu odbyły się sprinty na 100 m, biegi na eliminacje oraz biegi sztafetowe. W niedziele zawodnicy zmagali się w biegu sprinterskim na 500 m oraz w biegu na punkty.

Zawody zgromadziły najlepsze kluby i zawodników z całego kraju. Były to zawody klasyfikacyjne do Kadry Narodowej na Mistrzostwa Europy w Oostende w Belgi.

Oprócz Mistrzostw Polski tradycyjnie odbyły się licznie obsadzone zawody dla dzieci – Puchar Lubelszczyzny 2018 oraz MP Mastersów. Pełne wyniki zawodów dostępne na stronie: http://www.tuksroztocze.org.pl

bw

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe