Zakłady bez podatku – czy to możliwe?

  • 22.06.2018, 13:32 (aktualizacja 22.06.2018, 17:50)
  • wd
Zakłady bez podatku – czy to możliwe?
Kto z nas, chociaż raz w życiu nie brał udziału w loteriach, losowaniach, konkursach, zakładach, czy innych grach? Wszystkie miejsca, w których możemy wzbogacić się za pomocą zaledwie kilku kliknięć myszką, są dla nas niezwykle atrakcyjne. Teraz spróbuj wyobrazić sobie, że Twoje wygrane nie muszą być pomniejszone o podatek, czyli ich wartość jest większa o 12%. Zakłady bez podatku brzmią dobrze, prawda? Pytanie tylko, czy takie praktyki są legalne, a bukmacherzy bez podatku naprawdę istnieją?

Bezpieczne zakłady

Ustawa hazardowa jest szeroko komentowana przez osoby ze środowiska bukmacherskiego i jak każdy dokument, ma ona szerokie grono zwolenników i przeciwników. Nie powinniśmy się jej bać, gdyż zawarte w niej zapisy zapewniają bezpieczeństwo naszych transakcji. Jednocześnie warto pamiętać, że posiadając konto i obstawiając zakłady u nielegalnych bukmacherów, łamiemy obowiązujące prawo. Obecnie przyjęta wartość podatku od kwoty, na którą dokonujemy zakład wynosi 12%. Oznacza to nic innego, jak to, że wypłacone wygrane zostaną pomniejszone o wspomniany procent. Kwoty, które możemy uzyskać są, co prawda nieco niższe, ale otrzymujemy gwarancję, że pieniądze zostaną nam wypłacone.

Gdzie obstawiać, aby nie płacić podatku?

Na rynku Polskim znajduje się wiele firm bukmacherskich, w których można obstawiać zakłady. Jednak tylko niektóre podmioty prowadzą legalną działalność, nad którą pieczę sprawuje Ministerstwo Finansów. Lista legalnych, polskich bukmacherów z 2018 roku obejmuje: Milenium, STS, e-TOTO, forBET, FORTUNA, LV BET. Aktualna lista podmiotów, które posiadają wymagane pozwolenia znajduje się na stronie Ministerstwa Finansów i jest dostępna do publicznego wglądu. Niejednokrotnie zdarza się, że znajdziemy w Internecie z pozoru świetne zakłady, na których możemy sporo zarobić. Przed odstawieniem upewnijmy się, że jest to legalna oferta, a bukmacher znajduje się na wskazanej liście, w innym wypadku nie tylko złamiemy prawo, ale także możemy stracić zainwestowane pieniądze.

Gdzie obstawiać bez podatku i czy takie rozwiązanie jest możliwe? Część graczy radzi sobie z podobnym problemem, korzystając z usług zagranicznych bukmacherów. Obecnie, nie ma jednak konieczności grania poza granicami kraju, ponieważ również Polskie podmioty oferują zakłady bez podatku. Dobrym i wartym polecenia przykładem jest chociażby Totolotek, który dzięki swoim akcjom pozwala na wyższe, nieopodatkowane wygrane. Są to swego rodzaju promocje, na które od czasu do czasu można trafić, śledząc stronę jednego z najlepszych legalnych bukmacherów bez podatku w Polsce. Aktualnie część z akcji dotyczy piłkarskich rozgrywek Ligi Mistrzów, można spodziewać się, że będą pojawiały się nowe promocje odnoszące się do Mundialu 2018. Swoje zakłady obstawisz z Totolotkiem korzystając z aplikacji mobilnej oraz w piątki lub dni, w które odbywają się mecze.

Bez podatku obstawisz także z forBET, wystarczy, że dostosujesz się do kilku podanych zasad. Dniem bez podatku jest środa, kiedy to bukmacher bierze opłatę 12% na swoje barki. Wystarczy, że Twój kupon będzie zawierał minimum trzy zdarzenia, a suma kursów nie będzie niższa niż 2.00. Bukmacher millenium zwalnia natomiast z połowy podatku wszystkie zakłady na wirtualne sporty.

Czy warto obstawiać bez podatku?

Każde rozwiązanie ma zarówno wady, jak i zalety. Obstawianie bez podatku pozwala na nieco wyższe wygrane, ale trzeba pamiętać, że nie jest to opcja, na której stale da się bazować. Żaden z polskich bukmacherów nie zdecydował się całkowicie wziąć na siebie całości podatku a organizuje jedynie promocje i akcje, pozwalające uniknąć zapłaty 12%.

Nowa ustawa hazardowa obowiązująca od 1 Kwietnia 2017 roku, wprowadziła szereg zmian związanych z zakładami bukmacherskimi. Łukasz Janowski wskazuje w swoim artykule zasadność wprowadzenia ujednolicanych przepisów i opodatkowania, zarówno dla kasyn, jak i salonów gier. Wraz z nowym dokumentem, zakłady bez podatku stały się rzadkością, część z podmiotów jednak nadal decyduje się na te praktyki, przyciągając tym samym dużą rzeszę klientów.

 

Pouczenie Ministra finansów o konsekwencjach udziału w grach hazardowych, ryzyku z tym związanym: https://goo.gl/Mcv5va

Lista podmiotów posiadających zezwolenia: https://goo.gl/sJpc23Artykuł Partnera

 

wd

Podziel się:Pozostałe