Nasi kopią w Holandii

  • 21.06.2018, 13:01
  • tomt
Nasi kopią w Holandii Fot. Sabina Twardy
Zamościanin Jakub Kozyra wraz z pochodzącym z Podkarpacia Pawłem Cyptorem założyli polski klub piłkarski w Holandii. FC Polonia Venlo ma szanse wystartować w jednej z miejscowych lig.

Obaj gracze na co dzień pracują w logistyce, a łączy ich pasja do futbolu. W dwóch treningach tygodniowo bierze udział dwudziestu graczy – wszyscy narodowości polskiej, a zespół ma już na swoim koncie udział w kilku turniejach.

21-letni Jakub Kozyra przyjechał do Holandii przed pięcioma laty. Pierwsze kroki na murawie stawiał w AMSPN Hetman Zamość.

 – Treningi zacząłem z chłopakami z rocznika 1995, więc dwa lata starszymi ode mnie. Trenerem był wtedy Andrzej Rycak. Następnie trafiłem już do swojego rocznika, czyli 1997. Zespół prowadził Dariusz Waryszak i myślę, że to on nauczył mnie, czym tak naprawdę jest piłka nożna. Skończyłem szkołę podstawową i wyjechałem spełniać swoje marzenia do Warszawy. Chodziłem do Gimnazjum Sportowego nr 79 na Bielanach. Gdy przyjechałem do stolicy, zacząłem treningi w Hutniku Warszawa, lecz nie był poziom, który mnie satysfakcjonował. Po dwóch sezonach gry skontaktował się ze mną trener KS Łomianki Michał Piros i właśnie tam kontynuowałem swoją przygodę gry w piłkę, zanim wyjechałem do Holandii – wyjaśnił Jakub Kozyra, którego piłkarskim idolem jest Jakub Błaszczykowski.

Więcej przeczytasz w wydaniu papierowym i e-wydaniu.

tomt
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe