Zamość: ''W dobrych zawodach wystąpiłem''. Olimpiada Sportowa LSO (ZDJĘCIA)

  • 19.06.2018, 12:45
  • bw
Zamość: ''W dobrych zawodach wystąpiłem''. Olimpiada Sportowa LSO (ZDJĘCIA) bw
Ponad 1000 młodych ludzi, kilkanaście konkurencji i sportowa rywalizacja.We wtorek, 19 czerwca na obiektach zamojskiego OSiR-u odbyła się kolejna edycja Olimpiady Sportowej liturgicznej służby ołtarza.

O godzinie 9.30 uroczysta biskup pomocniczy diecezji zamojsko-lubaczowskiej odprawił Mszę świętą w intencji zawodników w zamojskiej katedrze. Następnie uczestnicy Olimpiady przeszli w barwnym pochodzie ulicą Akademicką i Królowej Jadwigi na stadion OSiR, gdzie zebrali się wszyscy uczestnicy Olimpiady. 

Impreza rozpoczęła się od podniesienia flagi państwowej na maszt, odegrania hymnu ministranckiego ''Króluj nam, Chryste'' oraz listu gratulacyjnego od wiceministra sportu Jacka Stawiarskiego (list został odczytany przez poseł Agatę Borowiec). Pamiątkowe medale otrzymali przedstawiciele miasta, duchowieństwa, organizatorów i mediów. 

Zawody sportowe rozpoczęły się o godzinie 11:30 na stadionie głównym OSiR. 

Impreza zorganizowano na kilku obiektach zamojskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W programie tegorocznej edycji Olimpiady znalazło się wiele  konkurencji sportowych, m.in. piłka nożna, piłka plażowa, skoki w dal, biegi sztafetowe, przeciąganie liny czy wyciskanie odważnika. 

Organizatorem Olimpiady Sportwoej.  Stowarzyszenie Sympatyków Orszaku III Króli, KS Agros Zamość, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zamościu DKS Gaudium Zamość, Liturgiczna Służba Ołtarza Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej oraz Wydział Duszpasterstwa Ogólnego. Oprawę muzyczną Olimpiady zapewniła kadra i uczniowie szkoły muzycznej ''Yamaha''.

bw

Zdjęcia (49)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Inny kibic
Inny kibic 20.06.2018, 10:54
Moze te dzieciaki powinny miec odpowiedzialnych opiekunow? Termin zgloszen byl, wszystkie informacje byly podane bardzo wczesnie. A z kim gramy w pilce noznej wiedzielismy juz w niedziele. Bylo swietnie. Za rok rowniez sie wybieramy.
anoonimowy kibic
anoonimowy kibic 19.06.2018, 15:49
Może byłoby wspaniale gdyby wszystkie drużyny wystąpiły te drużyny się zapisały ale nie została jakimś cudem nie zapisane dlaczego ?? tego nie wiem ale wiem jedno jest to nieodpowiedzialne. Te dzieciaki też chciały wystartować a nie mogły. Zmarnowały czas i pieniądze a przede wszystkim sie przygotowywały, poświęcały ten właśnie czas na przygotowania a tu nic nie wyszło. Pytam sie dlaczego tak wyszło??
organizator
organizator 20.06.2018, 16:35
Prosimy o podanie informacji o jakie starty chodzi. Program minutowy z podanym grafikiem gier był upubliczniony wcześniej, był na tablicy ogłoszeń i żaden sędzia nie zgłaszał takiej sytuacji. Chcemy to wyjaśnić jak już jest komentarz. Czekamy na odpowiedź.

Pozostałe