Pieniądze a pasja - czy hobby wpływa na pracę?

  • 14.06.2018, 08:50 (aktualizacja 18.06.2018 14:07)
  • Grupa TIPMEDIA
Pieniądze a pasja - czy hobby wpływa na pracę?
“Nie wpisuj hobby w CV, i tak nikt tego nie czyta!”. “Zamieszczenie Twoich zainteresowań w CV pomoże Ci zaciekawić rekrutera”. “Hobby nie ma nic wspólnego z pracą, a wręcz odciąga od niej Twoje myśli i zaangażowanie!”. “Oddawanie się po godzinach swojej pasji pozwoli Ci zregenerować siły!” Ile osób tyle opinii. A jak jest naprawdę?

 

Czy rekruter patrzy na zainteresowania?

Pytaniem, które pojawia się w głowach wielu z nas przy pisaniu CV, jest właśnie to o załączanie w nim zainteresowań. Bo jakie ma znaczenie to, co robię po pracy? Odpowiedź brzmi: to zależy. Jeżeli jesteś specjalistą w swojej dziedzinie i możesz pochwalić się dużym doświadczeniem oraz wykształceniem na prestiżowej uczelni, rzeczywiście dopisywanie na końcu dokumentu aplikacyjnego Twoich pasji może pozostać bez znaczenia. Jeśli jednak nie spełniasz tych warunków, może warto je wypisać? Nawet jeśli nie pomoże Ci to w znalezieniu pracy marzeń, na pewno nie zaszkodzi! Musisz jednak dobrze zastanowić się, jak przedstawić swoje zainteresowania i którymi rzeczywiście warto się pochwalić. Istnieją dwie strategie. Pierwsza mówi, że najlepiej sprawdzi się hobby standardowe, ale doprecyzowane. Co to oznacza? Nie pisz, że lubisz czytać książki czy słuchać muzyki - znacznie lepiej wyglądać będzie podanie konkretnego autora/wykonawcy lub gatunku. Drugą opcją jest wpisanie niebanalnej pasji, np. sportów ekstremalnych albo nauki egzotycznych języków, co może zaciekawić osobę, która obejrzy Twoje CV. Nie powinieneś jednak przesadzać! Jeśli jesteś taksydermistą-amatorem, Twój przyszły pracodawca raczej nie musi o tym wiedzieć. Chyba że ma to związek ze stanowiskiem, na które aplikujesz.

Wpływ hobby na pracę - pomaga, czy przeszkadza?

Nasze zainteresowania często mają wpływ nie tylko na proces rekrutacji, ale też na… wykonywanie przez nas obowiązków zawodowych! Przede wszystkim osoba, która po godzinach poświęca swój czas na zajęcia, które relaksują ją, dają satysfakcję, choćby przez rozwój w danej dziedzinie, a przy tym po prostu sprawiają przyjemność, ma znacznie więcej energii do pracy! Co więcej, poszerzające horyzonty hobby pozwala nam zupełnie inaczej patrzeć na różne problemy, z którymi spotykamy się w firmie. Taki pracownik jest bardziej kreatywny i elastyczny, co z pewnością nie pozostaje bez znaczenia na dzisiejszym rynku pracy. Również osoby uprawiające sport są mile widziane, zwłaszcza w przypadku stresującego zawodu. Niezależnie od rodzaju aktywności, ćwiczenia pozwalają zredukować stres i uspokoić myśli, a więc przygotować nas na kolejny dzień pełen wyzwań. A może zajmujesz się rękodziełem? Taka pasja uczy cierpliwości i dokładności, niezwykle przydatnej w różnych zawodach.

Niezależnie od wielkości firmy czy miasta, w którym szukasz pracy, zwykle warto pochwalić się swoim hobby przed pracodawcą. Kto wie, może dzięki temu pokonasz kontrkandydata o podobnych kwalifikacjach i doświadczeniu? Widzisz w tym swoją szansę i szukasz pracy w Puławach? Wejdź na stronę GoWork.pl i wybierz ofertę idealną dla Ciebie!

 

Materiał partnera

Grupa TIPMEDIA
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe