Mundial 2018: Biało-czerwony optymizm

  • 13.06.2018, 06:22 (aktualizacja 13.06.2018 07:26)
  • tomt
Mundial 2018: Biało-czerwony optymizm fot. Tomasz Tomczewski
Do pierwszego gwizdka zostały godziny. Emocje dawno już przekroczyły Mount Everest i pną się w stronę nieba. Nie inaczej jest w Zamościu. O tym, co może się wydarzyć na rosyjskich boiskach, podpytujemy byłych znakomitych piłkarzy Hetmana: Andrzeja i Wojciecha Rycaka oraz lidera zespołu Solaris – Piotra Wójcika.

PRZEWROTKA GLIKA

Andrzej Rycak: Kiedy zawodnik jest w najlepszej formie, to czasami ponosi go ułańska fantazja. Tak właśnie się stało. Szkoda.

Wojciech Rycak: Totalna głupota. Przed tak ważną imprezą nie robi się takich rzeczy.

Piotr Wójcik: Nie powinno się to zdarzyć. Nie obciążałbym jedynie Glika, bo ktoś na to patrzył i zezwalał.  

 

CO ZDZIAŁAJĄ POLACY?

Andrzej Rycak: Jestem patriotą i optymistą. Jeżeli wygramy z Senegalem, wyjdziemy z pierwszego miejsca. Marzy mi się finał, ale z ćwierćfinału też będę zadowolony.

Wojciech Rycak: Mamy szansę wyjść z grupy z pierwszego miejsca. Mecz z Senegalem wszystko w tej kwestii ustawi. Później byłoby dobrze trafić na Belgię, która, w przeciwieństwie do Anglii, nam leży. Mamy bramkarzy na światowym poziomie. To oni muszą dać sygnał, że z tyłu jest w porządku. Gramy do przodu i strzelamy!

Piotr Wójcik: Wierzę, że dojdziemy do finału. Mówię to, mimo wielu krytycznych głosów znajomych uważających, że zakończymy na fazie grupowej.

  

NIESPODZIANKI

Andrzej Rycak: Zieliński ma wszelkie powody ku temu, żeby w końcu odpalić i zagrać na światowym poziomie. Jak nie teraz, to kiedy.

Wojciech Rycak: Mamy kilku młodych graczy, którzy zagrają o własne kariery. Mam nadzieję, że im się to uda. Kiedyś taką szansę miał Piotrek Wójcik, ale zamiast grać z nami dalej w piłkę, wybrał zespół muzyczny (śmiech).

Piotr Wójcik: Jeżeli Polska zostanie mistrzem świata, to z Solarisem nagrywamy hit, a Wojtek z Andrzejem śpiewają w chórkach. A gdy zrzucą po 15 kg (śmiech), to nawet występują w teledysku!

 

TYPUJEMY:

Andrzej Rycak: Polska – Senegal 2:0, Polska – Kolumbia 1:0, Polska – Japonia 3:1.

Wojciech Rycak: Polska – Senegal 2:1, Polska – Kolumbia 2:0, Polska – Japonia 2:0.

Piotr Wójcik: Polska – Senegal 2:0, Polska – Kolumbia 1:0, Polska – Japonia 3:1.

 

Więcej przeczytasz w wydaniu papierowym i e-wydaniu.

tomt
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe