Zosin: Ukrainiec dawał mu 50 zł. Pogranicznik nie wziął

  • 12.06.2018, 09:30
  • ak
Zosin: Ukrainiec dawał mu 50 zł. Pogranicznik nie wziął Fot. NOSG Zatrzymany Ukrainiec przyznał się do próby korupcji funkcjonariusza publicznego.
Z karą więzienia musi się liczyć Ukrainiec, który próbował 50-złotowym banknotem przekupić strażnika granicznego na przejściu w Zosinie.

Działo się to w ostatnią sobotę (9 czerwca). Funkcjonariusz nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Hrubieszowie pełnił służbę w Zosinie. Kontrolował m.in. wyjeżdżającego z Polski obywatela Ukrainy. Cudzoziemiec chciał, by mundurowy potraktował go łagodnie, bo okazało się, że w dowodzie rejestracyjnym swojego samochodu nie miał ważnych badań technicznych, dlatego zaproponował 50 zł łapówki.

Funkcjonariusz pieniędzy nie przyjął, a o próbie korupcji powiadomił swoich przełożonych. – Mężczyzna został zatrzymany przez straż graniczną, a następnie przewieziony do Prokuratury Rejonowej w Hrubieszowie. Obywatelowi Ukrainy postawiono zarzuty z art. 229 § 1 kodeksu karnego, do których się przyznał – informuje Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy NOSG.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe