Tereszpol: W gminie polała się krew

  • 11.06.2018, 12:16
  • ak
Tereszpol: W gminie polała się krew Fot. UG Tereszpol
To była pierwsza akcja krwiodawstwa zorganizowana w Urzędzie Gminy Tereszpol. Zakończyła się sukcesem.

W niedzielę (10 czerwca) krwią z potrzebującymi zdecydowało się podzielić 33 mieszkańców gminy Tereszpol. Ostatecznie mogło to zrobić 19, ale to i tak sporo, zwłaszcza, że taka akcja była tutaj organizowana po raz pierwszy.Dzięki zaangażowaniu ludzi dobrej woli udało się pozyskać ponad 8,5 litra krwi. Jest niezbędna dla wielu osób chorzy i poszkodowani w wypadkach.

– Cieszę się, że tego typu akcja odbywa się w naszej gminie oraz że spotkała się z dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców – mówi Tereszpola Jacek Pawluk. Jest wdzięczny wszystkim, którzy do akcji się włączyli, a pracownikom Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie za profesjonalne i sprawne przeprowadzenie zbiórki.

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe