Hrubieszów: "Staszicowi" kolejnych stu lat

  • 12.06.2018, 13:30
  • Mariusz Parol
Hrubieszów: "Staszicowi" kolejnych stu lat
Na obchody stulecia liceum i gimnazjum im. Stanisława Staszica w Hrubieszowie przyjechało kilkuset absolwentów z całej Polski i z zagranicy.

Przez ubiegły weekend cały Hrubieszów żył obchodami okrągłego jubileuszu tej wiekowej szkoły. W niedzielę na rynku zorganizowano piknik. Były skoki spadochronowe z życzeniami dla "Staszica", prezentacja pojazdów i sprzętu wojskowego, a także zlot zabytkowych aut. No i kilkaset litrów grochówki dla uczestników imprezy.

Jubileuszowy rok obchodów setnych urodzin "Staszica" oficjalnie zainaugurowano w czerwcu ubiegłego roku. Główne uroczystości odbyły się na przełomie maja i czerwca br. 

30 maja ulicami Hrubieszowa przeszedł barwny korowód zorganizowany przez uczniów i nauczycieli "Staszica".

– W ten niecodzienny sposób chcieliśmy obwieścić mieszkańcom Hrubieszowa swoją radość i pokazać, jak dumni jesteśmy z tego, że możemy uczestniczyć w obchodach stulecia szkoły. "Sto lat minęło jak jeden dzień..." , ta sentencja z głównego transparentu otwierająca korowód uczniów i nauczycieli wydaje się doskonale oddawać odczucia większości absolwentów naszej szkoły. Jeszcze niedawno byli uczniami "Staszica", a dziś mogli oglądać swoje dzieci, wnuki, a nawet prawnuki dumnie prezentujące przynależność do staszicowskiej społeczności – opowiadają Anna Czerw i Sylwia Pabisiak-Zaprzała, opiekunki Samorządu Uczniowskiego "Staszica".

Więcej przeczytasz w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Mariusz Parol
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
yu
yu 2.07.2018, 14:29
szkoda że lubiehrubie wychlastał mozliwość komentowania

Pozostałe