Krynice z uniwersytetem

  • 15.06.2018, 06:00 (aktualizacja 15.06.2018 06:07)
  • roh
Krynice z uniwersytetem
Gmina Krynice podpisała umowę o współpracy z Uniwersytetem Rzeszowskim. To już trzecia uczelnia wyższa, po Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej i Uniwersytecie Medycznym w Lublinie, z którym współpracuje samorząd.

Samorządowcy mają nadzieję, że na współpracy skorzystają uczniowie krynickich szkół, pracownicy jednostek samorządowych, a także sama gmina.

 – Chcemy na przykład wiedzę i doświadczenie rzeszowskich wykładowców i studentów architektury krajobrazu wykorzystać w inwentaryzacji i opracowaniu planów zagospodarowania naszego krynickiego parku. Dla studentów będzie to forma praktyk w terenie, uważam, że bardzo atrakcyjnych, bo park nie dość, że jest atrakcyjnie położony, to ma też bardzo ciekawą historię – mówi Janusz Bałabuch, wójt Krynic.

Więcej przeczytasz w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

roh
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe