Niebawem Zamojskie Lato Teatralne. Trzy tygodnie z teatrem (PROGRAM)

  • 14.06.2018, 06:00 (aktualizacja 15.06.2018, 04:44)
  • bw
Niebawem Zamojskie Lato Teatralne. Trzy tygodnie z teatrem (PROGRAM)
Wkrótce rozpocznie się 43. Zamojskie Lato Teatralne. Do Zamościa przyjadą znani aktorzy i młodzi adepci tego fachu. Teatry rządzić będą miastem od 16 czerwca do 7 lipca, a wszystkie przedstawienia łączyć będzie muzyka.

Publiczność będzie miała okazję obejrzeć 18 spektakli. Wystawione zostaną między innymi na Rynku Wielkim, w CKF Stylowy, na terenach rekreacyjnych przed Łabuńką i na zamojskich uliczkach. 

– Kluczem programowym tej edycji jest muzyka. Przez trzy tygodnie festiwalowa publiczność obejrzy kilkanaście propozycji, w których muzyka gra ważną rolę – zapowiada Katarzyna Figura, kierownik działu marketingu w ZDK. 

Tegoroczne Lato Teatralne otworzy spektakl TrashPoem białoruskiego teatru eksperymentalnego InZhest, który broni Buławy Hetmańskiej zdobytej w 2017 roku za spektakl "Golden Age". W tym roku 6 czerwca o godz. 21.30 na Rynku Wielkim artyści wystawią spektakl muzyczny "Trash Poem"(wstęp wolny). Muzyka rządzić będzie także podczas musicalu "Moonlight vehicle". To 19 czerwca o godzinie 19 w Zamojskim Domu Kultury. Polsko-amerykański duet Tomasz Stockinger i Siggy Davis przeniesie nas w czasy narodzin jazzu. 

 Jan EnglertBeata Ścibakówna i Bogdan Hołownia wystąpią w sztuce "Kwiaty polskie", która zostanie wystawiona 4 lipca o godzinie 19.  w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej. Następnego dnia, na scenie PSM aktorka Krystyna Adamiec oraz duet muzyczny Monika Rosca i Sergiu Bolgarin wystąpią w sztuce "Przez pustynię i puszczę do Stepów Akermańskich", która będzie muzyczno-literacką podróżą po Afryce i Europie środkowo-wschodniej. Początek spektaklu o godzinie 19. 

- Nowością 43. edycji będzie Strefa Młodych, czyli cykl spektakli przygotowanych przez młodych aktorów z Warszawy i z  Krakowa. W ramach projektu rozstrzygniemy także konkurs "Szukamy nowego Szekspira" na amatorską sztukę teatralną - tłumaczy Bożena Kawala z Zamojskiego Domu Kultury. 

W programie Zamojskiego Lata Teatralnego znalazło się także wiele przedsięwzięć towarzyszących: warsztaty, wystawy i spotkania z twórcami teatru. 

Patronat honorowy nad imprezą objęli Andrzej Wnuk – Prezydent Miasta Zamość oraz aktorzy Beata Ścibakówna Jan Englert

Bilety wstępu i karnety na spektakle są do kupienia w cenach: 8 zł (karta Seniora), 10 i 20 zł w kasach Zamojskiego Domu Kultury oraz poprzez stronę internetową zdk.zamosc.pl/kup-bilet/.

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM ZLT W NASZYM INFORMATORZE CO? GDZIE? KIEDY?

bw

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe