Zamość: Charytatywny Maraton z Bursą Międzyszkolną nr 2 (ZDJĘCIA)

  • 11.06.2018, 10:00
  • Małgorzata Kitka/Materiał nadesłany
Zamość: Charytatywny Maraton z Bursą Międzyszkolną nr 2 (ZDJĘCIA) Fot. Bursa Międzyszkolna nr 2 w Zamościu
Nie zawsze pobyt w szpitalu musi być smutny. O radość i uśmiech na twarzach dzieci z okazji Dnia Dziecka zadbali wychowankowie i wychowawcy z Bursy Międzyszkolnej nr 2 w Zamościu. Z upominkami i prezentami wyruszyli do dzieci, które zamknięte w czterech ścianach szpitala zerkały przez okno obserwując słoneczną aurę.

Podczas spotkania w świetlicy szpitalnej każde dziecko przebywające tego dnia w szpitalu otrzymało prezent i życzenia szybkiego powrotu do zdrowia i domu. Radości nie było końca. Uśmiech i szczęście wlało się w serca wszystkich.

Wychowankowie i wychowawcy z Bursy nie poprzestali tylko na maluszkach ze szpitala. Następnego dnia udali się z wizyta do Domu Dziecka w Zamościu, by tam również zadbać o uśmiech dzieci, a także przypomnieć wszystkim, że ten wyjątkowy dzień Międzynarodowy Dzień Dziecka należy się absolutnie każdemu, małemu i dużemu dziecku.

W Domu Dziecka czekała na przedstawicieli Bursy Międzyszkolnej nr 2 w Zamościu gromadka 20 dzieci. Wychowankowie bursy zadbali o każdy szczegół spotkania, w programie oprócz prezentów dla każdego dziecka znalazły się wspólne zabawy na świeżym powietrzu. Młodzież malowała dzieciom twarze, a także zaprezentowała pokaz Zumby, włączając jednocześnie dzieci do wspólnego tańczenia i relaksu.

Dla młodszych dzieci nie lada atrakcją były balonowe cuda, czyli własnoręcznie stworzone dzieła. Duża popularnością cieszyły się wykonane z balonów miecze, zwierzęta czy kwiaty. Na koniec spotkania odbyło się wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek.

Czas płynął tak szybko, że żal było wyjeżdżać. Zabawa była bardzo udana, a dzieci bardzo szczęśliwe. Warto podkreślić, iż środki na sfinansowanie obu akcji pochodziły ze sprzedaży przygotowanych przez młodzież gofrów i babeczek w Bursie Międzyszkolnej nr 2 w Zamościu.

Koordynatorem maratonu z okazji Dnia Dziecka była p. Katarzyna Kmieć oraz p. Aleksandra Kotowicz.

Małgorzata Kitka/Materiał nadesłany

Zdjęcia (10)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe