Rekordowy polonez na Rynku Wielkim w Zamościu (ZDJĘCIA, FILM)

  • 08.06.2018, 11:33 (aktualizacja 08.06.2018, 18:07)
  • ak
Rekordowy polonez na Rynku Wielkim w Zamościu (ZDJĘCIA, FILM)
Piękny polski taniec narodowy, setki młodych ludzi i próba bicia rekordu. Na razie nie ma 100-procentowej pewności, że Zamość i inne miasta Lubelszczyzny pobiją rekord Polski w jak największej liczbie par jednocześnie tańczących poloneza.

Próbę podjęto dzisiaj (piątek, 8 czerwca) przed południem. Do poloneza stanęło kilkaset par głównie młodych zamościan. To nie był pierwszy taki rekordowy taniec w Zamościu. Już w maju 2013 roku poloneza na Rynku Wielkim odtańczyło 209 par, m.in. Zespołu Pieśni i Tańca Zamojszczyzna. Dzisiaj było ich 381.

 

Tymczasem ostatnio ustanowiony rekord Polski padł w styczniu tego roku w Cieszynie. Na tamtejszym rynku poloneza zatańczyło 516 par.

Zamość również ma na swoim koncie rekordowy taniec. Przypomnijmy, że w zeszłym roku, 1 czerwca przed Ratuszem popularną belgijkę odtańczyło ponad 3 tys. osób!

Dzisiaj tańczył nie tylko Zamość. Do udziału w próbie ustanowienia rekordu Polski zgłoszonych zostało ponad 11 tysięcy uczestników ze 162 szkół i placówek oświatowych z obszaru działania Kuratorium Oświaty w Lublinie. Poloneza tańczyć mieli także młodzi ludzie z powiatów: tomaszowskiego, hrubieszowskiego, biłgorajskiego, lubartowskiego, puławskiego, ryckiego, łukowskiego, włodawskiego, łęczyńskiego, lubelskiego, chełmskiego, bialskiego, lubartowskiego, krasnostawskiego i kraśnickiego.

Miasta, które się do ustanowienia rekordu zgłosiły to: Zamość, Lublin, Tomaszów Lubelski, Zwierzyniec, Chełm, Szczebrzeszyn, Hrubieszów, Biłgoraj, Puławy, Ryki.

ak

Zdjęcia (18)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Belfer
Belfer 08.06.2018, 21:54
Polonez w takich strojach jak na balu przebierańców żenada i porażka zamojszczaków.

Pozostałe