Zamość: Korowód dla Niepodległej przeszedł przez miasto (ZDJĘCIA, FILM)

  • 8.06.2018, 10:15 (aktualizacja 08.06.2018 12:17)
  • ak
Zamość: Korowód dla Niepodległej przeszedł przez miasto (ZDJĘCIA, FILM) Fot. Anna Szewc
Dzieci i młodzież, a także dorośli, uczniowie zamojskich szkół, przedszkolaki, ich nauczyciele, rodzice, przedstawiciele władz stworzyli dzisiaj (8 czerwca) korowód, którym przeszli przez miasto, by zamanifestować swój patriotyzm i uczcić 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uczestnicy Korowodu dla Niepodległej przemaszerowali z ulicy partyzantów na Rynek Wielki w Zamościu, gdzie odbyły się okolicznościowe wystąpienia, a także odśpiewano hymn państwowy.

 

 

 

To wydarzenie jest jednym z elementów zamojskich obchodów jubileuszu 100-lecia polskiej niepodległości. Co jeszcze w ramach świętowania tej rocznicy zaplanowano w mieście?

Przed nami wiele różnorodnych wydarzeń, m.in. happeningi, koncerty, konkursy, a zwieńczeniem wielomiesięcznych obchodów ma być odsłonięcie pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego, przewidziane na 11 listopada.

ZAMOŚĆ DLA NIEPODLEGŁEJ - SZCZEGÓŁOWY PROGRAM OBCHODÓW

Także dzisiaj na Rynku Wielkim w Zamościu próba bicia rekordu w jak największej liczbie par tańczących poloneza.

ak

Zdjęcia (50)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe