Biłgoraj: Z młodzieżą o cyberprzemocy. Policjanci w LO im. ONZ

  • 06.06.2018, 12:00
  • ak
Biłgoraj: Z młodzieżą o cyberprzemocy. Policjanci w LO im. ONZ Fot. KPP Biłgoraj
Internet jest potrzebny, dziś trudno wyobrazić sobie bez niego życie, ale globalna sieć niesie ze sobą również wiele zagrożeń. Należy o tym pamiętać - takie tematy poruszali we wtorek biłgorajscy policjanci podczas spotkania z młodzieżą Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ.

Mundurowi, w czasie spotkania przestrzegali młodych ludzi m.in. przed zamieszczaniem swoich danych i osobistych informacji w sieci. Bo, aby nie stać się łatwym celem dla cyberprzestępcy należy przestrzegać kilku prostych zasad.

– Bądźmy ostrożni publikując swoje zdjęcia i informacje dotyczące aktualnego miejsca pobytu. Chrońmy dane dotyczące wyposażenia naszego domu, statusu finansowego czy rozkładu dnia – to idealne źródło wiedzy dla przestępców szukających ofiary – przypomina Joanna Klimek, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju.

Radzi również, aby nie logować na naszą pocztę czy konto bankowe w miejscach publicznych, istnieją bowiem przestępcy, którzy potrafią przechwycić takie dane. Podkreśla, o czym mówiono także na spotkaniu w liceum, aby chronić swoje hasła i piny. 

Podpowiada także, aby w sytuacji, gdy padniemy ofiarą szantażu i wymuszenia przez internet natychmiast przerwać kontakt, nie przekazywać żadnych informacji ani pieniędzy. Jeśli wiemy, że ktoś z naszego otoczenia jest dręczony przez internet nie bądźmy obojętni. Zgłośmy sprawę np. policji.

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe