Kapela ze Szczebrzeszyna wygrała festiwal w Werbkowicach

  • 06.06.2018, 07:00
  • ak
Kapela ze Szczebrzeszyna wygrała festiwal w Werbkowicach Fot. GOK Werbkowice
Szczebrzeska Kapela Podwórkowa zajęła pierwsze miejsce podczas IX Wojewódzkiego Festiwalu Kapel Ulicznych i Podwórkowych, który w niedzielę (3 czerwca) odbył się w Werbkowicach.

Sceniczne prezentacje muzykujących i śpiewających grup oceniało jury, w którym zasiedli: Andrzej Sar, główny instruktor ds. dziedzictwa kulturowego Lubelszczyzny w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie, Kornelia Niedbał z lubelskiego WOK, Janusz Bogatko, nauczyciel muzyki w Samorządowym Ośrodku Kultury w Komarowie.

Członkowie komisji uznali, że najlepiej zaprezentowali się muzycy Szczebrzeskiej Kapeli Podwórkowej. Drugie miejsce przypadło Biłgorajskiej Kapeli Podwórkowej "Wygibusy", a trzecie – Kapeli Podwórkowej „Stah” z Werbkowic.

Wyróżnione zostały: „Alternatywy 5” z Łopiennika Górnego, „Hańszczanie” z Hańska, „Moch – Band” z Mircza oraz „Kwinte – Sekcja Band” z Uchań.

Tytuł najlepszego wokalisty przypadł Marcie Lewendzie z Hańska, a najlepszym instrumentalistą został wybrany Ryszard Jarocki ze Szczebrzeszyna. Natomiast laur publiczności trafił do muzyków z Biłgoraja.

Jednym z patronów medialnych wydarzenia była redakcja Kroniki Tygodnia.

ak

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe