Gm. Biłgoraj: Korczów rządzi w całym województwie!

  • 6.06.2018, 14:00
  • Leszek Wójtowicz
Gm. Biłgoraj: Korczów rządzi w całym województwie!
Zespół Szkół w Korczowie k. Biłgoraja ma powody do radości. Uczniowie szkoły podstawowej zajęli po raz trzeci pierwsze miejsce w Wojewódzkim Finale Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym i będą reprezentować Lubelszczyznę w finale centralnym turnieju. Ich starsi koledzy z gimnazjum też nie zasypiają gruszek w popiele.

41. Wojewódzki Finał Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego dla uczniów szkół podstawowych odbył się 24 maja w Zespole Szkół nr 1 w Opolu Lubelskim. Dziewiętnaście drużyn z całej Lubelszczyzny przystąpiło do rywalizacji z zakresu znajomości przepisów ruchu drogowego, wykorzystania wiedzy w praktyce oraz udzielania pierwszej pomocy. – Podczas zmagań zawodnicy rozwiązywali testy, które obejmowały przepisy ruchu pieszych, rowerzystów, znajomość znaków drogowych, a także sytuacje w ruchu drogowym – informuje Renata Laszczka-Rusek, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. – Do zadań finalistów ocenianych przez jury należało także udzielenie pomocy przedmedycznej, jazda sprawnościowa rowerem po torze przeszkód oraz na miasteczku ruchu drogowego.

Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwali m.in. funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Lublinie i przedstawiciele lubelskiego oddziału Polskiego Związku Motorowego.

Zwycięzcą turnieju okazała się ekipa podstawówki wchodzącej w skład Zespołu Szkół w Korczowie (gm. Biłgoraj).

Trzeci raz pierwsi

Drugie miejsce w Opolu Lubelskim zajęła SP nr 3 w Krasnymstawie, a na trzecim ukończyła zawody drużyna SP w Zalesiu. Wygrywając po raz trzeci turniej, uczniowie SP w Korczowie pokazali, że nie mają sobie równych w województwie. Na ten sukces zapracowali: Arkadiusz CiosHubert BlicharzMartyna MyszakAleksandra Solak oraz Natalia Nowacka. Indywidualnie turniej wygrał Arkadiusz Cios i został najlepszym zawodnikiem wśród chłopców. Wśród dziewcząt najlepszą zawodniczką została jego szkolna koleżanka Martyna Myszak, zaś Aleksandra Solak ukończyła zawody na trzecim miejscu. Uczniów do turnieju przygotował nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół w Korczowie Edward Furlepa.

Za zajęcie pierwszego miejsca drużyna spod Biłgoraja otrzymała Puchar Wojewody Lubelskiego i w nagrodę – jako mistrzowie województwa lubelskiego – będzie reprezentowała Lubelszczyznę w rozpoczynającym się we wtorek (5 czerwca) w Przelewicach (woj. zachodniopomorskie) finale ogólnopolskim turnieju.

Więcej przeczytasz w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Leszek Wójtowicz
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe