Miliony na zamojskie ulice. Jest plan na lata

  • 05.06.2018, 07:00
  • Bartłomiej Wojnarowski
Miliony na zamojskie ulice. Jest plan na lata
W ciągu 5 lat miasto Zamość przeznaczy 53 miliony zł na przebudowę ulic!

Remonty i modernizację 30 odcinków ulic, kanalizacji oraz powstanie nowych łączników na osiedlach zakłada pięcioletni "Program gospodarczy budowy i przebudowy ulic na terenie miasta Zamość", który przyjęła rada miejska na ostatniej sesji.

Program gospodarczy budowy i przebudowy ulic na terenie miasta Zamość stanowi strategię inwestycji drogowych w Zamościu na następne 5 lat. Jak czytamy w przyjętej uchwale "Termin realizacji zadań uzależniony jest od realnych możliwości finansowych budżetu miasta". 

– Uchwała ma charakter intencyjny, dlatego na konkrety trzeba poczekać do czasu przyjęcia budżetu na kolejny rok. Mamy już wstępną dokumentację techniczną na remonty ulic: Reymonta, Kiepury, Namysłowskiego, Mościckiego i kanalizację na ulicy Prusa, które będą realizowane w przyszłym roku. Dla pozostałych ulic, tj. Zagrodowej, Osiedla Małe Ciche, Szwedzkiej, skompletujemy ją na początku roku – wyjaśnia Stanisław Flis dyrektor Wydziału Inwestycji UM. – Miasto wyda na te inwestycje ponad 8,5 miliona złotych. 

Na rok 2020 zaplanowano remonty ulic: Lubelskiej, Sygietyńskiego, Daszyńskiego i Jesiennej. Miasto będzie też kontynuować remont ulicy Majdan. Całość inwestycji pochłonie niemal 9 mln 600 tys. zł. W 2021 roku za ponad 12 milionów złotych zmodernizowane zostaną 4 odcinki ulic: Lutosławskiego, Tatarskiej, Obronnej i Piłsudskiego. 

W 2022 r. miasto odnowi fragmenty ulicy Rydla, Podwale, Weteranów i Partyzantów. Ponadto nowy asfalt i chodnik łączący z ul. Łąkową pojawi się na ulicy Ładnej. 

Więcej przeczytasz w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Bartłomiej Wojnarowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Bo jak tam przyjde.
Bo jak tam przyjde. 05.06.2018, 21:58
Bartus, tyle nowych inwestycji a ty d##y nie ruszysz, zeby zrobic nowa fotke tylko dajesz te ktore ja robilem jakis czas temu i nawet podpisac nie raczysz. Autor fotki.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 05.06.2018, 12:42
Szwecką remontują,ale wszystkie ulice główne ulice trzeba remlntować nie tylko te gdzie mieszkają radni...

Pozostałe