Hrubieszów: Pasażer na gapę w pociągu z Ukrainy (ZDJĘCIA)

  • 28.05.2018, 06:18
  • ak
Hrubieszów: Pasażer na gapę w pociągu z Ukrainy (ZDJĘCIA) Fot. Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
Z reguły rekwirują papierosy albo nielegalny alkohol, ale czasem ten znacznie bardziej nietypowy "towar". W zeszłym tygodniu funkcjonariusze celni z Hrubieszowa znaleźli w towarowym pociągu z Ukrainy... uwięzionego w jednym z wagonów psa.

Celnicy wypatrzyli zwierzaka w piątek (25 maja) nad ranem w wagonie typu węglarka. Zwierzak nie mógł się ruszyć i sam oswobodzić. Jego łapy zaklinowały się były między paczkami z elementami stalowymi. Na miejsce wezwano ekipę straży pożarnej oraz lekarza weterynarii, którzy wydobyli wystraszone zwierzę z wagonu. Weterynarz stwierdził, że to suka spodziewająca się szczeniaków.  

Najprawdopodobniej był to czyjś głupi żart. Uratowane zwierzę trafi do schroniska. 

Również w zeszłym tygodniu celnicy z przejścia kolejowego w Hrubieszowie przejęli kolejny transport przemycanych papierosów. Towar bez polskich znaków akcyzy skarbowej, wart przeszło 100 tys. zł schowany był w wagonie z rudą żelaza, która do Polski dotarła z Ukrainy.

Wyliczono, że gdyby zatrzymane na granicy wyroby tytoniowe udało się grupom przestępczym nielegalnie sprzedać na polskim rynku, skarb państwa straciłby z tytułu niezapłaconych podatków blisko 90 tys. zł.

ak

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Czytelnik
Czytelnik 28.05.2018, 19:52
To nie był głupi żart tylko podle zachowanie człowieka, na dodatek karalne. Ten pies jest o wiele mądrzejszy od idioty, który go tam uwięził.

Pozostałe