Hrebenne: Jedna doba, trzy kradzione samochody zatrzymane na granicy

  • 24.05.2018, 12:00
  • ak
Hrebenne: Jedna doba, trzy kradzione samochody zatrzymane na granicy Fot. NOSG
Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej skutecznie walczą z wyprowadzaniem z Polski na Ukrainę pojazdów pochodzących z przestępstwa. Ostatnio, w ciągu jednej doby (23 maja) na przejściu granicznym w Hrebennem skonfiskowali trzy kradzione samochody.

Mundurowi podczas odpraw zorientowali się, że z autami coś nie gra. Dlatego nie zezwolili na wyjazd z Polski BMW o wartości 19 tys. zł, volkswagena wartego 11 tys. zł oraz nissana wycenionego na 6 tys. zł. Autami próbowali wyjechać na Ukrainę obywatele Polski, Ukrainy oraz Mołdawii.

– We wszystkich zatrzymanych pojazdach, funkcjonariusze ujawnili ingerencje w polu numerycznym VIN – informuje Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy NOSG. Dodaje, że od początku roku strażnicy graniczni odzyskali pochodzące z przestępstwa pojazdy oraz części samochodowe o wartości ponad 5 mln zł. To nie są tylko auta luksusowe, ale też samochody starsze, motocykle, a nawet rowery.

Najdroższym samochodem, który udało się odzyskać w tym roku była toyota land cruiser o wartości 190 tys. zł, zatrzymana podczas kontroli granicznej w Sławatyczach.

ak

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe