Hrubieszów: Bierzmowanie za kratkami. Skazani przyjęli sakrament (ZDJĘCIA)

  • 23.05.2018, 11:00
  • ak
Hrubieszów: Bierzmowanie za kratkami. Skazani przyjęli sakrament (ZDJĘCIA) Fot. ZK Hrubieszów
Weszli w konflikt z prawem i za swoje postępowanie odbywają karę pozbawienia wolności. Ale nie rezygnują z życia duchowego.Siedmiu skazanych z Zakładu Karnego w Hrubieszowie przystąpiło ostatnio do sakramentu bierzmowania.

Z tej okazji w hrubieszowskim więzieniu odbyła się uroczysta msza święta, której przewodniczył biskup Marian Rojek, ordynariusz diecezji zamojsko-lubaczowskiej. W nabożeństwie, oprócz bierzmowanych i ich rodzin, wzięli udział również ks. dr Marek Giergiel, proboszcz parafii Św. Ducha w Hrubieszowie, Dyrektor Zakładu Karnego w Hrubieszowie płk Janusz Krotkiewicz.

Do sakramentu osadzeni przygotowywali się pod okiem więziennego kapelana, księdza Witolda Bednarza.

ak

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe