Zamość: Pamięci 3 Dywizji Piechoty Legionów

  • 23.05.2018, 17:13
  • bn
Zamość: Pamięci 3 Dywizji Piechoty Legionów
W zamojskim klubie 3 batalionu zmechanizowanego (przy ul. Piłsudskiego 36 w Zamościu) powstało niezwykłe muzeum poświęcone 3 Dywizji Piechoty Legionów. Niebawem zostanie otwarte. Miłośnicy historii i m.in. militariów nie mogą tego przegapić.

Nowa ekspozycja muzealna znajduje się na pierwszym piętrze zamojskiego klubu 3 batalionu zmechanizowanego. Jej przygotowanie nie było chyba łatwe. O tym jak przebiegało, możemy dowiedzieć się na facebookowej stronie tej placówki. Zamieszczono tam także zdjęcia. Widać na nich m.in. przeszklone gabloty z bronią i amunicją z pierwszej połowy XX. Są również stare skrzynie, żelazne pojemniki, wojskowe orzełki, naszywki itd. Nie tylko.

 

"Katalog prawie gotowy. Reszta w organizacji, poważnie zaawansowana" – czytamy w jednym z ostatnich wpisów na facebookowej stronie Muzeum 3 Dywizji Piechoty Legionów w Zamościu. "I tu ukłon w stronę ludzi nam przychylnych i naszej "orce". Ukłon w stronę wszystkich, którzy mają do nas cierpliwość: drużynie klubu batalionowego z panią Agnieszką na czele, zamojskiemu Wojsku, naszym wolontariuszom (...) i naszemu miastu. Za wsparcie dzięki! Już niedługo".

 

W tym ostatnim zdaniu chodzi zapewne o planowane otwarcie nowego muzeum. Kiedy ono nastąpi? Ppłk Leszek Winogrodzki, dowódca 3 zamojskiego batalionu zmechanizowanego, oraz Maciej Podgórski, twórca nowego, zamojskiego muzeum, już zapraszają na uroczyste otwarcie tej placówki. Zaplanowano je w środę (30 maja) o godz. 10. Następnie w klubie batalionowym odbędzie się koncert z okazji Dnia Działacza Kultury.

 

Więcej przeczytasz w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

bn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe