Biłgoraj: Prawdziwa Mama z Wioski Dziecięcej!

  • 22.05.2018, 06:30
  • Leszek Wójtowicz
Biłgoraj: Prawdziwa Mama z Wioski Dziecięcej!
Danuta Ulidowicz przez 30 lat pracy w roli mamy w SOS Wiosce Dziecięcej w Biłgoraju wychowała aż 19 dzieci. To dla nich każdego dnia tworzyła bezpieczny dom, dając im miłość, oparcie, poczucie przynależności i ciepło, którego od własnych rodziców nie otrzymały. Mówiła: "Będzie dobrze!", a one wiedziały, że tak będzie.

Danuta Ulidowicz trafiła do SOS Wioski Dziecięcej w Biłgoraju w 1984 r. z Jaworzyny Śląskiej. Przez 4 lata pracowała jako ciocia pomagająca mamie SOS, a potem założyła swoją rodzinę. – Pierwszym dzieckiem, które do mnie trafiło był dwuletni Piotruś – wspomina pani Danusia. – Bardzo się bałam, czy sprostam zadaniu, czy będę umiała mu zastąpić rodziców. Ale jak tylko go zobaczyłam, to już wiedziałam, że on też znalazł swoje miejsce. Otworzyłam ramiona i powiedziałam: "Chodź", a ten mały, chudziutki chłopczyk mocno się do mnie przytulił. To właśnie dzieci przez lata wskazywały mi drogę, mówiły jak iść, pokazywały czego potrzebują, a ja starałam się ze wszystkich sił im to dać.

W ciągu 30 lat była mamą SOS dla 19 dzieci. Zdarzały się trudne momenty. Dzieci nie mogły spać, krzyczały w nocy itp. – Miałam chłopca, który całymi dniami turlał się po dywanie, miałam dzieci, które w ciągu dnia chowały w swoich pokojach jedzenie w obawie, że znów zostaną same i nie będą miały jak nakarmić młodszego rodzeństwa – wspomina nasza rozmówczyni. – Ale wspólnie przez to przeszliśmy. Czasem wystarczyło być przy dziecku, a czasem potrzebna była specjalistyczna pomoc.

Kontynuację tej wzruszającej historii przeczytacie w najnowszym numerze Kroniki Tygodnia i e-wydaniu. 

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe