Hrubieszów: 4 tysiące paczek papierosów w wagonie kolejowym

  • 18.05.2018, 16:00
  • ak
Hrubieszów: 4 tysiące paczek papierosów w wagonie kolejowym Fot. Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
Nielegalny transport papierosów z Ukrainy przejęli wczoraj (czwartek, 17 maja) funkcjonariusze celno-skarbowi z Hrubieszowa. Kontrabanda ukryta była w wagonie z rudą żelaza.

Skład towarowy, który dotarł do Hrubieszowa liczył 50 wagonów. Nielegalny towar był ukryty w jednym z nich. Aby dostać się do kontrabandy przysypanej rudą żelaza, funkcjonariusze musieli najpierw ręcznie przerzucić wiele ton surowca. Trwało to kilka godzin, a pracy nie ułatwiały obfite wczoraj opady deszczu.

W końcu jednak celnicy znaleźli to, czego szukali. Wyliczono, że gdyby te nielegalne papierosy trafiły na rynek, skarb państwa straciłby ok. 40 tys. zł.

 

ak

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe