Gm. Zamość: W Żdanowie krew się lała litrami. Padł rekord

  • 18.05.2018, 09:30
  • ak
Gm. Zamość: W Żdanowie krew się lała litrami. Padł rekord Fot. UG Zamość
Rekordowa liczba aż 85 osób oddała krew podczas akcji, która w ostatnią niedzielę (13 maja) odbyła się w Żdanowie.

Zbiórkę krwi zorganizowała gmina Zamość i działający przy UG Klub Honorowych Dawców Krwi. Akcja zorganizowana w Szkole Podstawowej w Żdanowie trwała 6 godzin. Zgłosiło się aż 98 potencjalnych krwiodawców, ale ostatecznie krew oddało 85 osób. To jednak i tak rekordowa liczba. Pozyskano dzięki temu dokładnie 38,25 litrów krwi.

Każdy z uczestników wydarzenia otrzymał zestaw gadżetów oraz żywe drzewko ozdobne do posadzenia. Było też losowanie atrakcyjnych nagród. Do wygrania były m.in. zestawy obiadowe i kebabowe, pizza, bilard, kręgle, spływy kajakowe. Te niespodzianki fundowali: Pizzeria EWA, Klub Bilardowy METRO, Kebab BOSFOR, Obiady BOSA, spływy kajakowe PHU RELAKS i Motel WOJTO.

Ponadto każdy, po oddaniu życiodajnego płynu mógł liczyć na pyszny witaminowy i regenerujący koktajl owocowy lub warzywny, własnoręcznie przygotowany i serwowany przez członkinie HDK. Były również pokazy pierwszej pomocy, bezpłatne porady dietetyczne, badania profilaktyczne, testy stanu zdrowia i relaksacyjne masaże dłoni.

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe