Gm. Mircze: Uczniowie z Wiszniowa jadą do Lwowa. To nagroda w konkursie

  • 18.05.2018, 10:00
  • ak
Gm. Mircze: Uczniowie z Wiszniowa jadą do Lwowa. To nagroda w konkursie Fot. SP Wiszniów
Kinga Wójcik, Martyna Powęska, Konrad Smoliński i Krystian Jóźwiak, uczniowie Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Wiszniowie (gm. Mircze) pojadą jesienią na wycieczkę do Lwowa. To nagroda, którą wygrali biorąc udział w Transgranicznym Konkursie Edukacyjnym dla szkół w ramach Europejskiego Dnia Współpracy 2018 pod hasłem "Dziedzictwo i Ja".

Konkursowe zadania polegały na nagraniu filmu o swoim zespole, wykonaniu selfie z ciekawym przedmiotem z przeszłości i stworzeniu projekt logo na koszulkę, który przedstawia, w jaki sposób przeszłość jest częścią dzisiejszego życia.

Młodzież z Wiszniowa, pracując pod kierunkiem Barbary Kozłowskiej wywiązała się z tych zadań bardzo dobrze i dlatego, jako jedna z dwóch reprezentacji szkół na Lubelszczyźnie, znalazła się w finale, który na wrzesień zaplanowano we Lwowie. Na Ukrainie, podczas gier, warsztatów i innych aktywności uczestnicy z trzech krajów (Polski, Białorusi i Ukrainy) będą współpracować w mieszanych zespołach transgranicznych.

Konkurs był adresowany do polskich szkół z województwa podlaskiego, mazowieckiego, lubelskiego i podkarpackiego, białoruskich z obwodów grodzieńskiego, brzeskiego, mińskiego i homelskiego, a także ukraińskich z obwodów wołyńskiego, lwowskiego, zakarpackiego, rówieńskiego, tarnopolskiego i iwanofrankowskiego.

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe