Hrubieszów: Strażacy pielgrzymowali do Matki Boskiej Sokalskiej

  • 18.05.2018, 08:00
  • ak
Hrubieszów: Strażacy pielgrzymowali do Matki Boskiej Sokalskiej Fot. st.kpt. Piotr Sendecki
To już kolejna taka inicjatywa ks. Piotra Ciećkiewicza, kapelana strażaków powiatu hrubieszowskiego. Przed kilkoma dniami odbyła się trzecia Pielgrzymka Strażaków do Sanktuarium Matki Boskiej Sokalskiej w Hrubieszowie.

Uroczystość rozpoczęła się na placu Komendy Powiatowej PSP w Hrubieszowie. Stąd strażacy przemaszerowali ulicami miasta do sanktuarium. W pochodzie szly poczty sztandarowe, orkiestra dęta OSP w Lubartowie, kompania honorowa OSP Mieniany, a także rodziny i sympatycy straży pożarnej, duchowni, delegacje innych służb mundurowych oraz przedstawicieli władz administracji rządowych i samorządowych.

 

Pielgrzymkowemu nabożeństwu przewodniczył ks. kan. dr Michał Maciołek, kanclerz kurii zamojsko-lubaczowskiej. Po uroczystej mszy pielgrzymi przeszli do KP PSP w Hrubieszowie, gdzie zorganizowano poczęstunek oraz koncert orkiestry dętej.

ak
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe