Hrubieszów: Anna Najczuk i Ola Wesołek ze Staszica na Krymie

  • 17.05.2018, 12:03 (aktualizacja 17.05.2018 12:07)
  • ak
Hrubieszów: Anna Najczuk i Ola Wesołek ze Staszica na Krymie Fot. ZS nr 2 im. Stanisława Staszica w Hrubieszowie
Do rosyjskiego Arteku pojechały dwie uczennice Zespołu Szkół nr 2 im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie. Brały udział w eliminacjach Międzynarodowego Konkursu Recytatorskiego „Żywa Klasyka 2018”. Do finału przeszła jedna.

Już sam udział w tym konkursie był wielkim sukcesem Ania Najczuk i Oli Wesołek. Godnie reprezentowały Polskę. Poziom uczestników z Europy, Azji, Afryki i obu Ameryk, był bardzo wysoki. Obie licealistki z Hrubieszowa otrzymały dyplomy i medale finalistek. Jutro (18 maja) odbędzie się ostatni etap – rywalizacja o miejsca na podium.  Do tej części konkursu zakwalifikowała się Anna Najczuk.

Na Krymie – w obozie Artek – uczennice realizują program liceum, podziwiają piękno krymskiej przyrody i doskonalą kondycję poprzez uczestnictwo w różnorodnych formach aktywności fizycznej, m. in.: wspinaczka, żeglarstwo, aerobik, pływanie, jazda konna. 

ak
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
rumburak
rumburak 21.05.2018, 22:05
Piszecie o rosyjskim Arteku? To już zaakceptowaliśmy aneksję Krymu?

Pozostałe