Hrubieszów: Stawiają na energię słoneczną

  • 16.05.2018, 05:56 (aktualizacja 16.05.2018 06:56)
  • par
Hrubieszów: Stawiają na energię słoneczną
Władze miejskie Hrubieszowa przymierzają się do montażu w mieście kolektorów słonecznych, paneli fotowoltaicznych i pomp ciepła. Urządzenia korzystające z odnawialnych źródeł energii jeszcze w tym roku zostaną zainstalowane na budynkach mieszkalnych, gospodarczych i na gruncie. Właśnie ogłoszono przetarg na ich montaż.

Pod koniec kwietnia gmina miejska Hrubieszów ogłosiła przetarg na wykonanie domowych instalacji wykorzystujących odnawialne źródła energii. W planach jest montaż łącznie 253 instalacji. Z tego 136 to instalacje fotowoltaiczne z pompami ciepła. Zainstalowanych zostanie również 117 kolektorów słonecznych. Realizacja projektu pod nazwą "Budowa instalacji wykorzystujących odnawialne źródła energii w Mieście Hrubieszowie" bedzie kosztowała łącznie 4,21 mln zł. Z tego 3,21 mln zł wynosi dofinansowanie z unijnych funduszy w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.

Więcej przeczytasz w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

par
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe