Lachowicz kadrowicz

  • 09.05.2018, 13:31
  • tomt
Lachowicz kadrowicz fot. Archiwum D. Lachowicza
Mimo że Dominik Lachowicz z Sokoła Zwierzyniec spotkania z Huczwą Tyszowce do najszczęśliwszych nie zaliczy (pechowa bramka samobójcza), to jednak nie stroił fochów i bez wahania zgodził się porozmawiać z naszym dziennikarzem. A było o czym, ponieważ filigranowy gracz kilka dni wcześniej wrócił ze zgrupowania reprezentacji Polski osób niesłyszących po meczu z Węgrami.

 

W jaki sposób trafiłeś do reprezentacji?

 – To było już 5 lat temu, a duża w tym zasługa Łukasza Wróbla. Dzięki niemu znalazłem się w Spartanie Lublin, a stamtąd do kadry było już blisko. Grają z nami jeszcze bracia Przemek i Grzesiek Świstowcy, ale aktualnie są kontuzjowani.

 W Sokole grywasz najczęściej jako prawy obrońca. A jak jest w kadrze?

 – Jestem prawym pomocnikiem, ale trener próbuje mnie też ustawiać w ataku. Nie wybrzydzam jednak i staram się dawać zespołowi jak najwięcej.

Czy poziom reprezentacji można porównać do którejś z lig?

 – Ciężko to odnieść do konkretnej ligi. Na pewno jest zdecydowanie wyższy od klasy okręgowej.

Co daje Ci sportowo i pozasportowo gra w kadrze?

 – Z pewnością piłkarsko mogę się wiele nauczyć, trenując na zgrupowaniach z zawodnikami z wyższych lig. A pozasportowo dostałem możliwość zwiedzenia pięknych miast, między innymi Hanoweru i Budapesztu.

 

Więcej przeczytasz w wydaniu papierowym i e-wydaniu.

tomt

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe