Smacznie, kolorowo i tanecznie w Suścu

  • 08.05.2018, 14:24
  • roh
Smacznie, kolorowo i tanecznie w Suścu
Zupa pokrzywowa z paluszkami przygotowana przez KGW "Na obcasach" z Ciotuszy Nowej wygrała konkurs na najlepszą potrawę regionalną podczas festynu "Na Ludową nutę wśród przysmaków regionalnych", która odbył się w Suścu.

Jury miało w czym wybierać, bo kulinarne rarytasy przygotowało 14 kół gospodyń wiejskich z gminy Susiec. Ewa Piwko-Witkowska, prezes LGD "Roztocze Tomaszowskie", która oceniała zgłoszone produkty, przyznaje, że poziom konkursu był tak wysoki, że wszystkim nagrodzonym potrawom należało się pierwsze miejsce.

 – Cieszy szczególnie fakt, że gospodynie przygotowują potrawy na bazie produktów niegdyś używanych na wsi, na przykład pokrzywy. Obserwuję, że kunszt kulinarny naszych gospodyń rośnie. Być może pomagają warsztaty kulinarne, które organizujemy, być może panie same się doszkalają. Nie bez znaczenia jest rywalizacja podczas takich konkursów. Każde koło gospodyń chce pokazać coś oryginalnego – mówi Ewa Piwko-Witkowska.  

Drugie miejsce przypadło kapuście ze śmietaną i cebularzem. Potrawę przygotowały panie z KGW "Grabowica". Trzecie miejsce zdobyły gołąbki z kaszy gryczanej z sosem – dzieło kulinarne pań z KGW Rybnica. Jury przyznało wyróżnienie hamzie z zupą kwaśnicową, którą przygotowały gospodynie z KGW Łosińca I. Pod tą tajemniczą nazwą kryją się kluski ziemniaczane z barszczem szczawiowych.

Więcej przeczytasz w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

roh

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe