Tomaszów chce mieć herb

  • 10.08.2016, 12:39 (aktualizacja 11.08.2016, 10:13)
  • roh
Tomaszów chce mieć herb
Na zielonym tle godło herbu Jelita oraz trzy głazy narzutowe. Tak wygląda projekt herbu gminy Tomaszów Lubelski, który został wysłany do oceny komisji heraldycznej w Warszawie.

Marzena Czubaj-Gancarz, wójt Tomaszowa Lubelskiego, mówi, że pomysł, aby gmina miała swój herb, narodził się po tym, jak samorząd przystąpił do projektu "Od wizji do nowoczesnego zarządzania podregionem Gotania".

 – Na materiałach  promocyjnych projektu inne gminy miały herb, a nasza moduł promocyjny z  wielkimi literami "Gmina Tomaszów Lubelski". To wygląda jak
nekrolog. Poza tym herb to element budowania tożsamości społeczeństwa i  element promocji gminy – wyjaśnia Marzena Czubaj-Gancarz.

Koncepcji jak ma wyglądać herb gminy i co ma się w nim znaleźć było kilka.

Jakie elementy znalazły się herbie gminy przeczytaj w papierowym wydaniu "Kroniki Tygodnia"

roh

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe