Zamojska Majówka 2019

start 01.05.2019 10:00

Miasto Zamość, Zamojski Dom Kultury

koniec 05.05.2019 23:00

Lokalizacja: Zamość

Tegoroczna majówka potrwa w Zamościu aż 6 dni i rozpocznie się 1 maja o godzinie 17 Festiwalem Sztuk Ulicznych "Na Bruku". Na Rynku Wodnym pojawią się artyści i sztukmistrze. Potem nastąpi prawdziwa "Eksplozja Rocka"! Podczas dwugodzinnego koncertu wystąpią znane kapele: Time the Sinners, Another i Ulica 30. O godz. 22 rozpocznie się spektakl Teatru Ognia "Utopia". 

2 maja, Dzień Flagi, zostanie uczczony w Zamościu m.in. VI edycją Biegu Wokół Twierdzy Zamość, który rozpocznie się o godz. 10. Po południu o 16 godz. na Rynek Wodny powrócą młodzi artyści w ramach Festiwalu Sztuk Ulicznych "Na Bruku", a o godz. 19 na Rynku Wielkim wystąpią Beatlesi z Polkowic, czyli zespół The Postman. Po nich o godz. 20.30 zaśpiewa pierwsza z gwiazd majówki – Monika Lewczuk. 

3 maja o godzinie 9 w sali Consulatus rozpocznie się uroczysta Sesja Rady Miasta. Godzinę później w Katedrze Zamojskiej odprawiona zostanie msza święta w intencji Ojczyzny. Po mszy, o godz. 11.15 na Rynku Wielkim rozpocznie się manifestacja patriotyczna. Będzie ceremoniał wojskowy, okolicznościowe wystąpienie prezydenta miasta, apel pamięci, salwa honorowa i złożenie kwiatów przy tablicy upamiętniającej pobyt Józefa Piłsudskiego w Zamościu. Na koniec defilada z udziałem żołnierzy służb mundurowych, pocztów sztandarowych i Szwadronu Kawalerii Ochotniczej w barwach 9 Pułku Ułanów Małopolskich. O godz. 17 na Rynku Wielkim w koncercie patriotycznym wystąpi Zespół Pieśni i Tańca "Zamojszczyzna".

Sobota, 4 maja, będzie dniem, na który czekają fani muzyki alternatywnej. O godz. 20 na Rynku Wielkim wystąpi Bovska, a zaraz po niej Smolasty. Planowany na ten dzień imprez sportowych, które OSiR zamierzał zorganizować nad zalewem, został przeniesiony do hali Ośrodka Sportu i Rekreacji. Gry i zabawy zaczną się tam o godz. 11.

W niedzielny wieczór o godz. 19 warto wybrać się na koncert "Śpiewnik – byłaś serca biciem". W podróż do przeszłości zaprosi nas Tadeusz Wicherek wraz z Namysłowiakami. A godzinę później, na wszystkich zgromadzonych na Rynku Wielkim czekać będzie niespodzianka w ramach akcji "Urodziny Moniuszki" przygotowana przez Orkiestrę Symfoniczną Karola Namysłowskiego i ZPiT "Zamojszczyzna". 

Podczas majówki nie będą nudzić się także pasjonaci historii. Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał przygotowało na pierwsze dni maja bogaty program. W środę, 1 maja Muzeum otworzy drzwi przed najmłodszymi. O godz. 10 rozpoczną się zajęcia edukacyjne pt. "Polskie symbole narodowe dla maluchów w wieku 6-12 lat. 2 maja, w Święto Flagi RP o godzinie 10 będzie można posłuchać wykładu płk. Marka Kwietnia "Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polski w roku 100-lecia flag państwowych RP". W piątek, 3 maja, zostanie otwarta wystawa "Zamość 1939".

Będzie także coś dla aktywnych. 4 maja od godz. 10 do godz. 13 na boiskach  wielofunkcyjnych Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Królowej Jadwigi 8 miło czas będą mogli spędzić młodsi i nieco starsi. W programie gry i zabawy z animatorami, dmuchana zjeżdżalnia, mecze piłkarskie i strefy zabaw dla dzieci. 

Podziel się:

Zdjęcia (4)

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.