Zamość: Hrabina Marica na deskach ZDK

start 18.01.2019 19:00

Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu

koniec 20.01.2019 11:00

Lokalizacja: Zamość, Partyzantów 13

Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu oraz Arte Creatura Teatr Muzyczny zapraszają do Zamojskiego Domu Kultury na operetkę w III aktach Hrabina Marica:
sobota, 19 stycznia 2019, 19:00
niedziela, 20 stycznia 2019, 11:00
Sala Widowiskowa Zamojskiego Domu Kultury, ul. Partyzantów 13

Bilety: 70 zł do nabycia na KupBilecik.pl, oraz w Orkiestrze, ul. Partyzantów 2, 84 638 48 33

Ach jedź do Varasdin! usłyszymy podczas spektaklu Hrabina Maricy, który jest drugim, obok Księżniczki Czardasza, wielkim operetkowym sukcesem Emmericha Kálmána. Hrabinę przepełniają również węgierskie rytmy czardasza oraz cygański temperament, wspaniałe melodie, a także żarliwe emocje głównych bohaterów. Znajdziemy w niej takie operetkowe szlagiery, jak: aria "Graj, Cyganie!" i duet "Ach, jedź do Varasdin".

Libretto opowiada historię pięknej i szalenie bogatej Hrabiny Maricy, która nie mogąc opędzić się od adoratorów, publikuje w prasie informację o swoich zaręczynach z wymyślonym baronem Kolomanem Żupanem. Na nieszczęście, okazuje się, że baron faktycznie istnieje i przyjeżdża do posiadłości hrabiny na Węgrzech na własne zaręczyny. Do grona adoratorów Maricy dołącza też zubożały hrabia Tasillo, który jako zarządca zawiaduje jej majątkiem, by w ten sposób spłacić długi swego ojca i zabezpieczyć los siostry Lizy. Z kolei Żupan Koloman, by przejąć majątek po dziadku, może poślubić wyłącznie pannę bez posagu. Warunek ten spełnia właśnie urocza Liza. Niedoszły małżonek zwraca więc hrabinie słowo, tym bardziej, że widzi jej zainteresowanie Tasillem. Nieoczekiwanie w majątku pojawia się bogata księżna – ciotka Tasilla, która spłaciwszy dług rodziny, przywraca mu należny status. Hrabia może teraz oświadczyć się Maricy, a baron Żupan zabrać Lizę, rezygnując z jej posagu, do Varasdin. Operetka kończy się zatem tak, jak powinna kończyć się operetka – szczęśliwie!

Libretto: Julius Brammer i Alfred Grunwald
Tłumaczenie: Agnieszka Feill, Władysław Krzemiński, Artur Tur
Wystawienie za zgodą wydawnictwa Josef Weinberger Ltd.

W spektaklu występują śpiewacy, aktorzy i tancerze Arte Creatura Teatr Muzycznym.in.: Jarosław Wewióra, Natalia Piechowiak, Ewelina Sobczyk / Paulina Gocałek, Adam Żaak / Aleksandr Bardasov / Parycy Hauke / Tomasz Świerczek, Magdalena Czarnecka / Karolina Iwańska-Paśnicka, Piotr Rybak / Kuba Bergel, Marceli Pałczyński.

Śpiewakom towarzyszy Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu pod dyrekcją Tadeusza Wicherka.

Reżyseria: Marceli Pałczyński
Kierownictwo muzyczne: Tadeusz Wicherek
Choreografia: Anna Siwczyk
Produkcja: Jarosław Wewióra, Maria Czempka-Wewióra, Agnieszka Cymbalista-Czuk
Kostiumy: Dorota Wewióra
Scenografia: Jarosław Wewióra
Światło: Tomasz Wustrau / Robert Jurowicz

Podziel się:

Zdjęcia (1)

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.