Pyszna impreza w Zwierzyńcu. Kamil Kotarski zaprasza do kuchni

start 09.11.2018 godz. 16:00

Centrum Kultury w Zwierzyńcu

koniec 09.11.2018 godz. 18:00

Lokalizacja: Zwierzyniec, Słowackiego 2

Kamil Kotarski, znany lubelski kucharz, kulinarny ekspert i promotor kuchni regionalnej będzie gościem Centrum Kultury w Zwierzyńcu. Z pokazem kulinarnym wystąpi podczas Jesiennego Dnia Kuchni Lokalnej, zaplanowanego na najbliższy piątek (9 listopada).

Przygotowania do tego wydarzenia rozpoczęły się już jakiś czas temu. Centrum Kultury zbierało od mieszkańców przepisy na najróżniejsze tradycyjne, regionalne potrawy. Wszystkie zostaną zebrane w specjalnej broszurze, a już w piątek w Zwierzyńcu gotować ma Kamil Kotarski. Mistrz ma przygotowywać dania z wykorzystaniem tradycyjnych lokalnych składników, a także przywrócić pamięć jesiennemu przysmakowi - gęsinie.

Zebrani będą mogli skosztować przygotowanych przez niego smakołyków, a także obejrzeć widowisko obrzędowe "Darcie pierza na pierzynę panny młodej" w wykonaniu zespołu "Czeremcha" z Gromady. 

Impreza zacznie się o godz. 16. Wstęp na nią będzie wolny.

Projekt pod nazwą "Jesienny Dzień Kultury Lokalnej" jest współfinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura - Interwencje 2018. EtnoPolska".

Podziel się:

Zdjęcia (1)

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.