Zamość: Dorośli poczytają książki dla młodzieży. Akcja ZDK i Książnicy Zamojskiej

start 20.04.2018 godz. 17:00

Zamojski Dom Kultury, Książnica Zamojska

koniec 20.04.2018 godz. 18:00

Lokalizacja: Zamość, Kamienna 20

Wiceprezydent Magdalena Dołgan, szefowa wydziału kultury i sportu Małgorzata Bzówka, szef strażników miejskich Marian Puszka, a także wiele innych znanych w Zamościu osób weźmie udział w akcji organizowanej przez Zamojski Dom Kultury i Książnicę Zamojską. Czytanie "Jeżycjady" Małgorzaty Musierowicz zaplanowano na 20 kwietnia.

Zamość włącza się w organizowane w tym roku po raz drugi, a zainicjowane przez wydawnictwo Akapit Polska, Ogólnopolskie Czytanie "Jeżycjady". Sympatycy twórczości Małgorzaty Musierowicz spotkają się o godz. 17 w Książnicy Zamojskiej na ul. Kamiennej 20.

Książki czytać będą m.in.  Magdalena Dołgan, wiceprezydent Zamościa, Małgorzata Bzówka, dyrektor Wydziału Kultury i Sportu Urzędu Miasta Zamość, Marian Puszka, komendant Straży Miejskiej w Zamościu, Janina Gąsiorowska, przewodnicząca Zarządu Osiedla Orzeszkowej-Reymonta, Marta Czerwieniec, instruktor Zamojskiego Domu Kultury oraz Kacper Gąska, uczeń SP nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza w Zamościu, laureat Wojewódzkiego Jesiennego Konkursu Recytatorskiego.

Organizatorzy planują też rysowanie bohaterów "Jeżycjady", zagadki literackie i rozmowy o książkach. A wszystko to w miłej atmosferze, przy herbacie i ciastkach.

Podziel się:

Zdjęcia (1)

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.