Zamość: Świat zmysłów - nowa wystawa w Arsenale

start 31.01.2018 godz. 11:00

Muzeum Zamojskie

koniec 30.03.2018 godz. 17:00

Lokalizacja: Zamość

Pod koniec stycznia w Muzeum Zamojskim otwarta zostanie wyjątkowo ciekawa wystawa. Ekspozycja zatytułowana "Świat zmysłów" została przygotowana przez Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius.

"Świat zmysłów" jest ekspozycją interaktywną, a to oznacza, że można ją nie tylko oglądać, doświadczając zmysłem wzroku, ale też aktywnie uczestniczyć w poznawaniu kolejnych elementów wystawy.

Zwiedzający mogą np. samodzielnie wykonać pomiar czy prostą obserwację i tak, poprzez zabawę, poznawać prezentowane zjawisko i odkrywać tajniki funkcjonowania narządów zmysłów. Na cały "Świat zmysłów" składa się ponad 30 stanowisk prezentujących najprzeróżniejsze zagadki i ciekawostki związane z działaniem wzroku, słuchu, węchu i dotyku

Modele zgromadzone na wystawie pomagają zrozumieć związek pomiędzy budową narządów zmysłów, a ich działaniem. Prezentują zjawiska wynikające z faktu posiadania dwojga oczu i uszu, a także pokazują, w jaki sposób zmysły oszukują nas oraz jak my możemy oszukać nasze zmysły.

Wystawa adresowana jest do odbiorców w różnym wieku i może pomóc w realizacji programu nauczania takich przedmiotów jak przyroda, biologia, fizyka czy chemia.

Uroczyste otwarcie zaplanowano w Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał na 31 stycznia (godz. 11). Wystawa będzie czynna do kwietnia.

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.