Hrubieszów: Rok 1918. Odzyskanie Niepodległości - wernisaż w HDK

start 12.01.2018 14:00

Hrubieszowski Dom Kultury

koniec 12.01.2018 15:30

Lokalizacja: Hrubieszów

Wystawa "Rok 1918. Odzyskanie Niepodległości" jest czynna w Hrubieszowskim Domu Kultury już jakiś czas, ale dopiero w najbliższy piątek (12 stycznia) ma się odbyć jej oficjalne otwarcie.

Ta ekspozycja została przygotowana z okazji przypadającego na ten rok 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Wystawę tworzy 20 plansz, na których znalazły się dokumenty, wspomnienia i zdjęcia dotyczące wydarzeń, do których doszło od stycznia do listopada 1918 roku, także w Hrubieszowie.

Całość jest jednym z efektów trwającej już sześć lat współpracy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Hrubieszowie z Ośrodkiem KARTA. Ta sama wystawa jest prezentowana tylko w trzech miejscach w Polsce. Oprócz Hrubieszowa są to Mołodycz w powiecie jarosławskim na Podkarpaciu i Szczuczyn w województwie podlaskim.

Zaplanowane na piątek oficjalne otwarcie ekspozycji ma się rozpocząć o godz. 14 w sali GotArt Hrubieszowskiego Domu Kultury. Udział w wernisażu wezmą kurator wystawy Adam Safaryjski z Ośrodka KARTA i hrubieszowski historyk Zbigniew Leszczuk.

Podziel się:

Zdjęcia (1)

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.